Nowa Lastadia nad Motławą

2007-05-29 16:56
Lastadia
Autor: brak danych

Już za kilka lat Stare Przedmieście w Gdańsku nad Motławą może stać się wizytówką miasta. Wskazują na to m.in. plany władz miasta dotyczące rewitalizacji tej części Gdańska. Właśnie w tym rejonie, przy ul. Lastadia 35, powstaje zespół apartamentowy Nowa Lastadia.

Inwestorem jest spółka Invest Komfort, która prowadzi działalność deweloperską w Trójmieście od 1995 roku.
Atutem nowego osiedla jest nie tylko bliskie sąsiedztwo gdańskiej Starówki, ale także doskonała komunikacja z głównymi arteriami Trójmiasta. Lokalizacja skłoniła inwestora do poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą połączyć tradycję miejsca z nowoczesną architekturą. Zabudowa osiedla bazuje na rozwiązaniach europejskich wykorzystanych m.in. w Londynie, Glasgow, Dublinie i Kopenhadze, gdzie odbudowuje się dawne ponure dzielnice portowe i przemysłowe, adaptując istniejące budynki i konstruując nowe. Bliskość lustra wody jest chętnie wykorzystywana przez architektów w projektowaniu.


W skład osiedla Nowa Lastadia wejdą dwa różnej wielkości wieloapartamentowe budynki mieszkalne o pięciu kondygnacjach. Zaprojektowano także podziemne garaże. Elewacje budynków będą stanowiły połączenie cegły, stali i szkła. Atrakcją będzie przestronny dziedziniec umożliwiający wypoczynek na świeżym powietrzu. Na terenie osiedla powstanie także zespół rekreacyjny z saunami i salą fitness. Osiedle będzie ogrodzone i całodobowo monitorowane. Nowa Lastadia będzie wybudowana w systemie "pod klucz". Termin realizacji inwestycji zaplanowano na koniec 2006 roku.

Czytaj więcej