Nowa Lastadia nad Motławą

2007-05-29 16:56
Lastadia
Autor: brak danych

Już za kilka lat Stare Przedmieście w Gdańsku nad Motławą może stać się wizytówką miasta. Wskazują na to m.in. plany władz miasta dotyczące rewitalizacji tej części Gdańska. Właśnie w tym rejonie, przy ul. Lastadia 35, powstaje zespół apartamentowy Nowa Lastadia.

Inwestorem jest spółka Invest Komfort, która prowadzi działalność deweloperską w Trójmieście od 1995 roku.
Atutem nowego osiedla jest nie tylko bliskie sąsiedztwo gdańskiej Starówki, ale także doskonała komunikacja z głównymi arteriami Trójmiasta. Lokalizacja skłoniła inwestora do poszukiwania takich rozwiązań, które pozwolą połączyć tradycję miejsca z nowoczesną architekturą. Zabudowa osiedla bazuje na rozwiązaniach europejskich wykorzystanych m.in. w Londynie, Glasgow, Dublinie i Kopenhadze, gdzie odbudowuje się dawne ponure dzielnice portowe i przemysłowe, adaptując istniejące budynki i konstruując nowe. Bliskość lustra wody jest chętnie wykorzystywana przez architektów w projektowaniu.


W skład osiedla Nowa Lastadia wejdą dwa różnej wielkości wieloapartamentowe budynki mieszkalne o pięciu kondygnacjach. Zaprojektowano także podziemne garaże. Elewacje budynków będą stanowiły połączenie cegły, stali i szkła. Atrakcją będzie przestronny dziedziniec umożliwiający wypoczynek na świeżym powietrzu. Na terenie osiedla powstanie także zespół rekreacyjny z saunami i salą fitness. Osiedle będzie ogrodzone i całodobowo monitorowane. Nowa Lastadia będzie wybudowana w systemie "pod klucz". Termin realizacji inwestycji zaplanowano na koniec 2006 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej