Nowa inwestycja w Szklarskiej Porębie – aparthotel Czarny Kamień Resort & SPA

2015-06-09 12:52
Czarny Kamień Resort & SPA – nowa inwestycja w Szklarskiej Porębie
Autor: Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z M&K Architekci Czarny Kamień Resort & SPA – nowa inwestycja w Szklarskiej Porębie

Czarny Kamień Resort & SPA to kompleks mieszkaniowy, który powstaje w Szklarskiej Porębie. Nowa inwestycja osiągnęła już stan surowy otwarty. Postęp prac przebiega zgodnie z harmonogramem.

Czarny Kamień Resort & SPA – nowa inwestycja w starej willi

W Szklarskiej Porębie, przy ul. Wojska Polskiego, znajduje się dzielnica willowa Biała Dolina, a w niej zabytkowa rezydencja – willa Sylva z końca XIX wieku. Obiekt ten ma zostać odrestaurowany i stać się częścią nowej inwestycj, która właśnie tu powstaje – Czarny Kamień Resort & SPA. Budowa aparthotelu rozpoczęła się we wrześniu 2014. Planowane zakończenie to marzec 2016.

Czarny Kamień Resort & SPA będzie aparthotelem w klasie 4 gwiazdek. Oprócz osiedla willowego, w niedalekiej odległości od obiektu znajduje się centrum kurortu i dworzec kolejowy. Zabytkowa część zostanie połączona z nową zabudową, co pozwoli na realizację 52 apartamentów o metrażach od 28 do 47m2. Lokale zrealizowane będą w standardzie „pod klucz”. Każdy z nich ma zostać wyposażony w aneks kuchenny, balkon, ogórek lub panoramiczne przeszklenia. W mieszkaniach zainstalowane będą sprzęty marek m. in.  Rocca, Villeroy & Boch, Hansgrohe i wełnianą wykładzinę dywanową firmy AxPro Carpets a także umeblowanie.

Oprócz mieszkań w kompleksie pojawi się również centrum SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, sauną parową i fińską, jacuzzi, domem lapońskim, gabinetem kosmetycznym, salonem masażu, kapsułą młodości oraz siłownią. Ofertę uzupełniać będzie restauracja, kawiarnia, sala zabaw dla dzieci i zaplecze biznesowe z salą konferencyjną. Do Czarnego Kamienia wchodzić się będzie przez strefę recepcji z fontanną i z wykutą w skale studnią z krystaliczną wodą.

Inwestycja Czarny Kamień Resort & SPA położona jest 730 m n.p.m. Kompleks zaprojektowała jeleniogórska pracownia architektoniczna Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z warszawskim biurem projektowym M&K Architekci. Forma architektoniczna nowej części budynku zaczerpnięta została z Villi Sylva. Zachowany zostanie m. in. oryginalny kształt willi z półkolistym wykuszem w elewacji frontowej.

Rozwiązania materiałowe i instalacyjne w nowej inwestycji

Kompleks wybudowany zostanie z  cegły silikatowej o podwyższonej akustyczności. Przy balkonach zastosowane zostaną specjalistyczne rozwiązania termoizolacyjne typu Isokorb. Współczynnik okien, które zostaną zamontowane  w elewacjach to U=0,5 W/m2K. Ponadstandardowe parametry będzie miała również stolarka wewnętrzna. Cały obiekt wyposażony będzie w niskoszumową kanalizację zaizolowaną wełną mineralną oraz bezszumowy system wentylacji hybrydowej higrosterowanej firmy Aereco.

Inwestorem kompleksu jest spółka Art-Dom z Jeleniej Góry. Sprzedaż apartamentów prowadzi wrocławska firma JOT-BE NIERUCHOMOŚCI. Ceny apartamentów zaczynają się od 254 000 zł netto. Niektóre z nich sprzedawane będą w systemie condo – właściciel zakupuje lokal i przekazuje go następnie pod wynajem. Natomiast deweloper inwestycji jest zarządcą najmu. Gwarantowany poziom przychodów dla właścicieli wynosi w tym przypadku 7% netto rocznie liczone od całości zainwestowanej kwoty netto. Jak w każdym aparthotelu, również i tu, właściciele będą mieli prawo do tzw. pobytu właścicielskiego. Będzie to 14 dni w roku.

Nazwa inwestycji: Czarny Kamień Resort & SPA
Adres inwestycji: Wojska Polskiego 11, Szklarska Poręba, Karkonosze, woj. dolnośląskie
Inwestor: Art-Dom Developer Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z M&K Architekci
Generalny wykonawca: P.B.U Redbud Rafał Kozioł
Początek realizacji: wrzesień 2014
Planowane oddanie do użytku: marzec 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej