Nowa inwestycja w Szklarskiej Porębie – aparthotel Czarny Kamień Resort & SPA

2015-06-09 12:52
Czarny Kamień Resort & SPA – nowa inwestycja w Szklarskiej Porębie
Autor: Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z M&K Architekci Czarny Kamień Resort & SPA – nowa inwestycja w Szklarskiej Porębie

Czarny Kamień Resort & SPA to kompleks mieszkaniowy, który powstaje w Szklarskiej Porębie. Nowa inwestycja osiągnęła już stan surowy otwarty. Postęp prac przebiega zgodnie z harmonogramem.

Czarny Kamień Resort & SPA – nowa inwestycja w starej willi

W Szklarskiej Porębie, przy ul. Wojska Polskiego, znajduje się dzielnica willowa Biała Dolina, a w niej zabytkowa rezydencja – willa Sylva z końca XIX wieku. Obiekt ten ma zostać odrestaurowany i stać się częścią nowej inwestycj, która właśnie tu powstaje – Czarny Kamień Resort & SPA. Budowa aparthotelu rozpoczęła się we wrześniu 2014. Planowane zakończenie to marzec 2016.

Czarny Kamień Resort & SPA będzie aparthotelem w klasie 4 gwiazdek. Oprócz osiedla willowego, w niedalekiej odległości od obiektu znajduje się centrum kurortu i dworzec kolejowy. Zabytkowa część zostanie połączona z nową zabudową, co pozwoli na realizację 52 apartamentów o metrażach od 28 do 47m2. Lokale zrealizowane będą w standardzie „pod klucz”. Każdy z nich ma zostać wyposażony w aneks kuchenny, balkon, ogórek lub panoramiczne przeszklenia. W mieszkaniach zainstalowane będą sprzęty marek m. in.  Rocca, Villeroy & Boch, Hansgrohe i wełnianą wykładzinę dywanową firmy AxPro Carpets a także umeblowanie.

Oprócz mieszkań w kompleksie pojawi się również centrum SPA z basenem wewnętrznym i zewnętrznym, sauną parową i fińską, jacuzzi, domem lapońskim, gabinetem kosmetycznym, salonem masażu, kapsułą młodości oraz siłownią. Ofertę uzupełniać będzie restauracja, kawiarnia, sala zabaw dla dzieci i zaplecze biznesowe z salą konferencyjną. Do Czarnego Kamienia wchodzić się będzie przez strefę recepcji z fontanną i z wykutą w skale studnią z krystaliczną wodą.

Inwestycja Czarny Kamień Resort & SPA położona jest 730 m n.p.m. Kompleks zaprojektowała jeleniogórska pracownia architektoniczna Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z warszawskim biurem projektowym M&K Architekci. Forma architektoniczna nowej części budynku zaczerpnięta została z Villi Sylva. Zachowany zostanie m. in. oryginalny kształt willi z półkolistym wykuszem w elewacji frontowej.

Rozwiązania materiałowe i instalacyjne w nowej inwestycji

Kompleks wybudowany zostanie z  cegły silikatowej o podwyższonej akustyczności. Przy balkonach zastosowane zostaną specjalistyczne rozwiązania termoizolacyjne typu Isokorb. Współczynnik okien, które zostaną zamontowane  w elewacjach to U=0,5 W/m2K. Ponadstandardowe parametry będzie miała również stolarka wewnętrzna. Cały obiekt wyposażony będzie w niskoszumową kanalizację zaizolowaną wełną mineralną oraz bezszumowy system wentylacji hybrydowej higrosterowanej firmy Aereco.

Inwestorem kompleksu jest spółka Art-Dom z Jeleniej Góry. Sprzedaż apartamentów prowadzi wrocławska firma JOT-BE NIERUCHOMOŚCI. Ceny apartamentów zaczynają się od 254 000 zł netto. Niektóre z nich sprzedawane będą w systemie condo – właściciel zakupuje lokal i przekazuje go następnie pod wynajem. Natomiast deweloper inwestycji jest zarządcą najmu. Gwarantowany poziom przychodów dla właścicieli wynosi w tym przypadku 7% netto rocznie liczone od całości zainwestowanej kwoty netto. Jak w każdym aparthotelu, również i tu, właściciele będą mieli prawo do tzw. pobytu właścicielskiego. Będzie to 14 dni w roku.

Nazwa inwestycji: Czarny Kamień Resort & SPA
Adres inwestycji: Wojska Polskiego 11, Szklarska Poręba, Karkonosze, woj. dolnośląskie
Inwestor: Art-Dom Developer Sp. z o.o.
Autor projektu architektonicznego: Zespół Projektowo Wykonawczy Probud Iwona Jarosz we współpracy z M&K Architekci
Generalny wykonawca: P.B.U Redbud Rafał Kozioł
Początek realizacji: wrzesień 2014
Planowane oddanie do użytku: marzec 2016

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej