Nowa inwestycja UBM

2010-01-26 13:55
Ogrody Bielańskie
Autor: Kostrzewa PR

Ogrody Bielańskie to luksusowy projekt mieszkaniowy realizowany w pobliżu Wrocławia przez spółkę UBM. Inwestycja docelowo składać się będzie z 54 mieszkań o powierzchni od 40 do 130 m kw. Pierwszy z pięciu budynków, w którym znajdzie się 9 lokali, zostanie ukończony w III kwartale 2010 r.

Projekt realizowany jest ze środków własnych inwestora. - Po okresie zastoju i zamknięcia wrocławskiego rynku mieszkaniowego, w ostatnich tygodniach czuć wyraźne ożywienie i zainteresowanie - mówił Marcin Szurczuk z UBM Polska.

Inwestycja zlokalizowana jest w miejscowości Bielany Wrocławskie, 10 km od centrum Wrocławia. Osiedle zostanie wyposażone w niezależny od ciepłowni miejskiej, lokalny system ogrzewania oraz system monitorujący inwestycję. Parkingi znajdą się w podziemnym garażu i będą skomunikowane z każdym budynkiem za pomocą cichych, szybkobieżnych wind. Zarówno osiedle, jak i ogródki będą miały ogrodzenia systemowe. Mieszkania na parterze zostaną dodatkowo  wyposażone w zewnętrzne rolety zabezpieczające. Mieszkańcy będą mogli korzystać z bezpłatnego dostępu do internetu przez okres 12 miesięcy.

Mieszkania i apartamenty zaprojektowała wrocławska pracownia Dziewoński i Łukaszewicz Architekci.

Okolicę osiedla stanowi niska zabudowa o charakterze willowym. W najbliższym sąsiedztwie znajdują się ośrodki rekreacyjne, centrum handlowe Bielany, a także banki, apteki i  przychodnia lekarska. W Bielanach działają dwa przedszkola oraz Zespół Szkół łączący szkołę podstawową i gimnazjum.


Ogrody Bielańskie otrzymały tytuł Kryształowe Apartamenty 2009 za najbardziej luksusową inwestycję na Dolnym Śląsku. Projekt wyróżniono za najwyższą jakość realizacji i wykończenia, niestandardowe wykończenia architektoniczne i techniczne, ciekawe połączenie aranżacji z funkcjonalnością. Organizatorem konkursu był magazyn Apartamenty i Mieszkania. Rozdanie nagród odbyło się 14 stycznia 2010 r.

Czytaj więcej