Nowa inwestycja mieszkaniowa w Warszawie - Manhattan Place w centrum Mokotowa

2014-12-01 16:43
Nowa inwestycja mieszkaniowa w Warszawie - Manhattan Place na Mokotowie, tuż obok stacji metra „Wilanowska”
Autor: 5th Avenue Holding S.A. Nowa inwestycja mieszkaniowa w Warszawie - Manhattan Place na Mokotowie, tuż obok stacji metra „Wilanowska”

Spółka 5th Avenue Holding S.A rozpoczyna nową inwestycję mieszkaniową pod nazwą Manhattan Place w Warszawie. Generalnym wykonawcą została firma STRABAG. Obiekt powstanie tuż obok stacji metra "Wilanowska" na Mokotowie.

Manhattan Place w Warszawie. Nowa inwestycja mieszkaniowa na Mokotowie

W rejonie Dworca Południowego, u zbiegu ul. Puławskiej i Al. Wilanowskiej, powstanie nowa inwestycja mieszkaniowa pod nazwą Manhattan Place. Będzie to 8-piętrowy apartamentowiec z pokojami o powierzchni od 25 do 100 m2. Na parterze pojawią się również lokale usługowe i biurowe. W podziemiach zaprojektowano 3 poziomowy parking. Budynek zajmie 17000 m2 powierzchni. Koszt przedsięwzięcia to ok. 34 mln zł Budowa nowej inwestycji właśnie się rozpoczyna a planowane zakończenie przewidziane jest na kwiecień 2016.

Inwestorem budynku jest firma 5th Avenue Holding. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia JiM Studio. Generalnym Wykonawcą została firma STRABAG. Kontrakt obejmuje zarówno przygotowanie projektu wykonawczego, jak i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie, wykonanie sąsiadujących z inwestycją dróg  publicznych, chodników i infrastruktury.

Obiekt powstanie niedaleko węzła komunikacyjnego i stacji metra „Wilanowska” na Mokotowie. Jest to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji na inwestycje mieszkaniową w Warszawie. W niedalekiej odległości znajduje się również Galeria Mokotów i strefa „biznesowego” Mokotowa.

Nowa inwestycja Manhattan Place na Mokotowie wyróżniać się będzie specyficzną, pofalowaną elewacją z wysokiej jakości materiałów wykończeniowych, takich jak okładzina z kamienia naturalnego, elementy szklane i  forniry. Oświetlony i monitorowany teren wokół inwestycji zagospodarowany zostanie zielenią i chodnikami z kostki betonowo-granitowej. Teren będzie oświetlony i monitorowany. Obecnie trwa promocja cenowa na mieszkania. Można je zakupić już od 7 200 zł za m2.


Nazwa inwestycji: Manhattan Place
Adres lokalizacji: u zbiegu ul. Puławskiej i Al. Wilanowskiej, Mokotów, Warszawa
Inwestor: 5th Avenue Holding
Autor projektu architektonicznego: JiM Studio
Generalny wykonawca: STRABAG
Początek realizacji: grudzień 2014
Planowane oddanie do użytku: kwiecień 2016
Powierzchnia użytkowa: 17000 m2
Koszt inwestycji: 34 mln zł

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej