Nowa inwestycja Atanera

2007-06-01 16:28

Poznańska firma deweloperska Ataner rozpocznie wiosną w Poznaniu budowę kompleksu mieszkaniowo-handlowego. Wartość inwestycji oszacowano na 20 milionów złotych.

Przy narożniku ulic Przybyszewskiego, Bukowskiej i Zbąszyńskiej w Poznaniu w połowie 2003 roku ruszy budowa budynku mieszkalno-usługowego firmowana przez przedsiębiorstwo Ataner. Obecnie kończą się rozmowy dotyczące kwestii formalno-prawnych związanych z ową inwestycją. Przewidywany termin zakończenia realizacji - jesień 2004 roku.


Mamy już decyzję o warunkach zabudowy - mówi Ryszard Szulc, prezes zarządu Atanera. - W najbliższych tygodniach wystąpimy o zezwolenie na budowę." 
 

Budynek, będzie miał zróżnicowaną wysokość - od 4 do 6 kondygnacji. Jego architektura została dopasowana do wyglądu sąsiadującego z inwestycją Kościoła Ojców Pallotynów. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w poznańskiej Pracowni Architektonicznej "Arcada" - jego autorem jest Tomasz Jastrząb.

Powierzchnia użytkowa zaplanowana została na 8.000 m2. Część mieszkaniowa zostanie zwrócona oknami głównie w stronę spokojniejszej ulicy Zbąszyńskiej, a część biurowa w stronę ruchliwej ulicy Przybyszewskiego. Pod kompleksem znajdzie się parking podziemny na około 100 miejsc parkingowych, na który lokatorzy będą mogli zjechać szybkobieżnymi windami. Wciąż jeszcze trwają w Atanerze kalkulacje na temat - jak duży będzie procentowy udział lokali mieszkalnych i usługowych. Najprawdopodobniej w budynku znajdzie się około 100 mieszkań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej