Nowa inwestycja Atanera

2007-06-01 16:28

Poznańska firma deweloperska Ataner rozpocznie wiosną w Poznaniu budowę kompleksu mieszkaniowo-handlowego. Wartość inwestycji oszacowano na 20 milionów złotych.

Przy narożniku ulic Przybyszewskiego, Bukowskiej i Zbąszyńskiej w Poznaniu w połowie 2003 roku ruszy budowa budynku mieszkalno-usługowego firmowana przez przedsiębiorstwo Ataner. Obecnie kończą się rozmowy dotyczące kwestii formalno-prawnych związanych z ową inwestycją. Przewidywany termin zakończenia realizacji - jesień 2004 roku.


Mamy już decyzję o warunkach zabudowy - mówi Ryszard Szulc, prezes zarządu Atanera. - W najbliższych tygodniach wystąpimy o zezwolenie na budowę." 
 

Budynek, będzie miał zróżnicowaną wysokość - od 4 do 6 kondygnacji. Jego architektura została dopasowana do wyglądu sąsiadującego z inwestycją Kościoła Ojców Pallotynów. Projekt architektoniczny kompleksu powstał w poznańskiej Pracowni Architektonicznej "Arcada" - jego autorem jest Tomasz Jastrząb.

Powierzchnia użytkowa zaplanowana została na 8.000 m2. Część mieszkaniowa zostanie zwrócona oknami głównie w stronę spokojniejszej ulicy Zbąszyńskiej, a część biurowa w stronę ruchliwej ulicy Przybyszewskiego. Pod kompleksem znajdzie się parking podziemny na około 100 miejsc parkingowych, na który lokatorzy będą mogli zjechać szybkobieżnymi windami. Wciąż jeszcze trwają w Atanerze kalkulacje na temat - jak duży będzie procentowy udział lokali mieszkalnych i usługowych. Najprawdopodobniej w budynku znajdzie się około 100 mieszkań.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej