Mostostal Warszawa wybuduje drugą część Mennicy Residence. Jak na Manhattanie

2017-07-27 18:41
Mennica Residence II
Autor: Mennica Polska SA

Ten luksusowy apartamentowiec powstanie w Warszawie, w kwadracie ulic Żelaznej, Grzybowskiej, Waliców i Pereca. Wartość umowy, zawartej przez Mostostal Warszawa z deweloperem – spółką Mennica Polską, przekracza 103 mln zł netto. Mennica Residence ma być gotowa już za niespełna dwa lata.

Mennica Residence II
Autor: Mennica Polska SA

– Cieszę się, że nawiązaliśmy współpracę z Mennicą Polską przy tak interesującym projekcie. Po pierwsze, ze względu na prestiżową lokalizację w centrum Warszawy. Pod drugie, z uwagi na skalę inwestycji i zachowanie zabytkowej architektury, w tym fragmenty muru od ulicy Waliców, które stanowiły zachodnią granicę małego Getta oraz rewitalizację starego browaru Junga, który niegdyś funkcjonował w tym miejscu – mówi Artur Soczewica, dyrektor oddziału centralnego Mostostalu Warszawa.

Artur Soczewica zapewnia, że jego firma ma doświadczenie przy projektach łączących prace budowlane z gruntowną modernizacją obiektów historycznych w zabudowie miejskiej. Jako przykład podaj on ostatnio zrewitalizowane przez Mostostal Warszawa budynki na Pradze - Centrum Kreatywności Targowa i Muzeum Warszawskiej Pragi.

Mostostal Warszawa poinformował, że za prawidłowy przebieg realizacji kontraktu odpowiada zespół pod kierownictwem Roberta Nowaka (kierownik kontraktu) i Tomasza Żyluka (kierownik budowy).

Mennica Residence II częściowo zabytkowa

Budynek będzie nawiązywał stylem do miejskich rezydencji rodem z Manhattanu. Inspiracją dla architektów z pracowni BBGK Architekci były bowiem smukłe wysokościowce górujące nad Nowym Jorkiem.

Dodajmy, że obecnie na terenie przeznaczonym pod zabudowę znajduje się przeznaczony do rozbiórki budynek AURUM. Dotychczas funkcjonował w nim Gabinet Numizmatyczny Mennicy Polskiej. Elewację biurowca od strony ulicy Waliców stanowi historyczna ściana murowana, która zostanie wkomponowana w projektowane budynki. Utworzony przez Niemców podczas II wojny światowej mur wyznaczał granicę miedzy aryjską częścią miasta a terenem warszawskiego getta. Do dzisiaj zachowały się tylko nieliczne fragmenty murów getta w Warszawie: w podwórku między ulicą Złota 62 a Sienną 55 i ul. Waliców 11. Zabytkowy mur na czas realizacji będzie również odpowiednio zabezpieczony. W obrębie budowy znajduje się także historyczny budynek browaru Hermana Junga, który wraz z murem, został wpisany do rejestru zabytków jako relikt historycznej zabudowy przemysłowej.

Mennica Residence II
Autor: Mennica Polska SA

Mennica Residence w trzech częściach

Ten budynek mieszkalny będzie mieć niemal 45 tys. m2 powierzchni całkowitej. Kubatura budynku wyniesie ok. 140 tys. m3. W obiekcie wydzielone zostaną trzy części w podziale na garaż podziemny, część usługową i rezydencjalną. Powierzchnie usługowe zajmą dwie pierwsze kondygnacje, na których przewidziano 21 lokali usługowych oraz 5 lokali biurowych. Na parterze zaplanowano reprezentacyjny hall wejściowy o wysokości dochodzącej do 7 metrów.

Dla części mieszkalnej (kondygnacje od 3 do 15) zaprojektowano 335 mieszkań, od jednopokojowych lokali po sześciopokojowe luksusowe apartamenty. Ostatnie kondygnacje są z kolei zarezerwowane na penthouse’y z dostępem do tarasów i ogrodów zimowych.

W części podziemnej zaprojektowano trzykondygnacyjny garaż z jednym wjazdem podzielonym na dwie pochylnie jednokierunkowe oraz pomieszczenia techniczne niezbędne do funkcjonowania budynku, takie jak węzeł c.o., przyłącze wody, hydrofornię, zbiornik retencyjny wody deszczowej, rozdzielnie energetyczne etc. W garażu przewidziano stanowiska postojowe oraz stanowiska na motocykle i rowery.

Mennica Residence II
Autor: Mennica Polska SA

Parametry techniczne

Liczba kondygnacji nadziemnych: 15

Liczba kondygnacji podziemnych: 3

Powierzchnia całkowita: 44 919,74 m²

- cz. nadziemnej: 31 052,90 m²

- cz. podziemnej: 13 866,84 m²

Powierzchnia netto: 34 938,53 m²:

- cz. nadziemnej: 22 757,03 m²

- cz. podziemnej: 12 181,50 m²

Powierzchnia użytkowa mieszkań: 15 634,71 m²

Powierzchnia użytkowa usług i biur: 3 540,61 m²

Kubatura: 139 160,99 m³

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej