Muzeum Warszawskiej Pragi w budowie. ZDJĘCIA!

2012-08-21 10:09
Nowe muzeum w Warszawie: w przyszłym roku powstanie Muzeum Warszawskiej Pragi
Autor: www.muzeumpragi.mhw.pl Takie będzie Muzeum Warszawskiej Pragi

Od ponad dwóch lat, w stolicy budowane jest Muzeum Warszawskiej Pragi. Generalny wykonawca - Mostostal Warszawa, zaadaptował już trzy budynki pod nowo budowaną siedzibę. Obecnie realizowany jest od podstaw czwarty, w którym znajdą się sale dydaktyczne i pomieszczenia administracyjne. Zobacz, jak budowane jest muzeum na Pradze.

Aktulanie Mostostal Warszawa podbija findamenty budynków AB i AC. Ponadto, prowadzone są prace przy demontażu konstrukcji wzmacniającej budynek AB. Trwa wzmacnianie zewnętrznej żelbetowej konstrukcji obiektu B. Wykonano strop na belkach stalowych nad modlitewnią. Trwa wykonywanie stropu żelbetowego na belkach stalowych nad parterem na drugiej części budynku B. Muzeum Warszawskiej Pragi ma zostać ukończone 30 czerwca 2013 roku.

Nowe zabytkowe muzeum

Muzeum, które wpisane jest do rejestru zabytków będzie mieć siedzibę przy ul. Targowej, w sąsiedztwie legendarnego Bazaru Różyckiego. Zabudowa posesji ma bogatą historię związaną z rozwojem Pragi i Skaryszewa.

 

Muzeum Warszawskiej Pragi

lokalizacja: ul. Targowa 50/52, Warszawa-Praga Północ (woj. mazowieckie)
stan inwestycji: realizowana
realizacja: 2010-2013

Inwestor: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Projekt architektoniczny: Pas Projekt Archi Studio
Generalny wykonawca: konsorcjum firm: Mostostal Warszawa SA. (lider), Acciona Infraestructuras SA, Wrocławskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Nr 2 „Wrobis” SA (partnerzy).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej