Eiffage generalnym wykonawcą Mennica Residence

2016-06-29 11:10
Mennica Residence
Autor: BBGK Architekci Budowa I etapu osiedla Mennica Residence ruszyła w lutym 2016 i zakończy się we wrześniu 2017

Osiedle powstaje na miejscu dawnego zakładu Mennicy Polskiej przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. Kompleks apartamentowców zaprojektowany został przez pracownię BBGK Architekci. Pierwsze mieszkania zostaną przekazane do użytku jesienią 2017.

Osiedle powstanie w dwóch etapach. Jako pierwszy wybudowany zostanie budynek na planie litery U. Będzie w nim 188 mieszkań o powierzchni od 28 do 230 m² oraz penthouse`y o metrażach od 150 do 230 m². Te ostatnie znajdą się na ostatnich piętrach i będą miały wysokość 3m. Wszystkie apartamenty będą miały balkon, taras, loggię lub ogród zimowy. Na niższych kondygnacjach znajdą się tzw. studia oraz mieszkania 2- i 3-pokojowe (nie większe niż 60 m²). Na parterze dostępne będą powierzchnie usługowe.

W budynku zaprojektowano również część relaksacyjno-wypoczynkową (650 m²), w której znajdą się m.in. siłownia, sala do squasha oraz gimnastyczna, sauna sucha i mokra, sala relaksacyjna z jacuzzi, pomieszczenia do masażu oraz wykonywania zabiegów kosmetycznych, miejsce spotkań dla lokatorów oraz strefa malucha.

Postoje dla samochodów znajdą się na 3 podziemnych kondygnacjach. Garaże wyposażone będą w stację do ładowania samochodów z napędem elektrycznym. Inwestor zaplanował również miejsca parkingowe dla rowerów, motocykli i skuterów.

W sumie w dwóch etapach budowy osiedla powstanie około 450 mieszkań. Cała inwestycja zakończy się w 2019 roku.

Nazwa inwestycji: Mennica Residence
Lokalizacja: ul. Grzybowska 43A, Warszawa
Funkcja: mieszkaniowa
Deweloper: Mennica Polska S.A.
Generalny wykonawca: Eiffage Polska Budownictwo
Projektant: BBGK Architekci Sp. z o.o.
Liczba kondygnacji: 8, 14
Rozpoczęcie budowy: I kwartał 2016 (I etap)
Zakończenie budowy: wrzesień 2017 (I etap), 2019 (II etap)

Czytaj więcej