Mikroapartamenty na warszawskim Muranowie – dla kogo?

2017-01-23 11:13
Mikroapartamenty na warszawskim Muranowie
Autor: materiał prasowy Inwestorem kompleksu Studio centrum jest Ochnik Development

Trwa budowa budynku Studio Centrum przy ul. Pawiej w Warszawie. Powstaną w nim mikroapartamenty – stosunkowo nowy produkt na polskim rynku nieruchomości. Dla kogo są przeznaczone?

Powstający budynek będzie miał 6 pięter i znajdzie się w nim 85 mikroapartametów, o powierzchni od 14 do 41 m². Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2018.

Mikroapartamenty ze względu na mały metraż nie są dobrą propozycją np. dla rodziny, która poszukuje mieszkania na stałe. To raczej powierzchnie przeznaczone pod wynajem – długoterminowy dla studentów lub krótkoterminowy, dla turystów i biznesmenów. Wynajem kawalerki w centrum Warszawy to koszt od 1500 do ponad 2000 zł. Mikroapartamenty mogą być również propozycją dla młodych osób, których nie stać na kredyt hipoteczny. Najmniejsze mieszkania w inwestycji Studio Centrum można zakupić już za około 180 tys. zł netto. Niewątpliwie rozwiązanie stanowi też alternatywę dla hoteli.

Bardzo istotna jest lokalizacja budynków z mieszkaniami przeznaczonymi pod wynajem. Szczególnie wtedy, gdy jest ona atrakcyjna, potencjalny klient może być zainteresowany zakupem małego metrażu. Studio Centrum to właśnie taka propozycja. Co prawda lokale są niewielkie, ale w zamian za to w zasięgu ręki jest wszystko, co potrzebne do wygodnego życia: kawiarnie, restauracje, sklepy, teatry, kina, siłownie czy centra handlowe. To propozycja dla osób, które chętnie spędzają czas poza domem, a samo mieszkanie traktują jako miejsce do snu i bazę wypadową.

Żeby usprawnić życie społeczności zamieszkującej w mikroapartamentach inwestor, Ochnik Development, zaplanował w Studio Centrum lobby z recepcją. Wszystko, co nie jest niezbędne w mini apartamencie, ulokowane będzie poza nim m.in. pralnia z suszarnią i rowerownie.

W najbliższym sąsiedztwie inwestycji stoi kompleks biurowców loftowych Dzielna 60.

Nazwa inwestycji: Studio Centrum
Lokalizacja: Warszawa, ul. Pawia 51
Funkcja: mieszkaniowa (pod wynajem)
Inwestor: Ochnik Development
Generalny wykonawca: Unibep SA
Liczba kondygnacji: 7
Rozpoczęcie budowy: listopad 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2018

Czytaj więcej