Mikroapartamenty na warszawskim Muranowie – dla kogo?

2017-01-23 11:13
Mikroapartamenty na warszawskim Muranowie
Autor: materiał prasowy Inwestorem kompleksu Studio centrum jest Ochnik Development

Trwa budowa budynku Studio Centrum przy ul. Pawiej w Warszawie. Powstaną w nim mikroapartamenty – stosunkowo nowy produkt na polskim rynku nieruchomości. Dla kogo są przeznaczone?

Powstający budynek będzie miał 6 pięter i znajdzie się w nim 85 mikroapartametów, o powierzchni od 14 do 41 m². Zakończenie budowy planowane jest na I kwartał 2018.

Mikroapartamenty ze względu na mały metraż nie są dobrą propozycją np. dla rodziny, która poszukuje mieszkania na stałe. To raczej powierzchnie przeznaczone pod wynajem – długoterminowy dla studentów lub krótkoterminowy, dla turystów i biznesmenów. Wynajem kawalerki w centrum Warszawy to koszt od 1500 do ponad 2000 zł. Mikroapartamenty mogą być również propozycją dla młodych osób, których nie stać na kredyt hipoteczny. Najmniejsze mieszkania w inwestycji Studio Centrum można zakupić już za około 180 tys. zł netto. Niewątpliwie rozwiązanie stanowi też alternatywę dla hoteli.

Bardzo istotna jest lokalizacja budynków z mieszkaniami przeznaczonymi pod wynajem. Szczególnie wtedy, gdy jest ona atrakcyjna, potencjalny klient może być zainteresowany zakupem małego metrażu. Studio Centrum to właśnie taka propozycja. Co prawda lokale są niewielkie, ale w zamian za to w zasięgu ręki jest wszystko, co potrzebne do wygodnego życia: kawiarnie, restauracje, sklepy, teatry, kina, siłownie czy centra handlowe. To propozycja dla osób, które chętnie spędzają czas poza domem, a samo mieszkanie traktują jako miejsce do snu i bazę wypadową.

Żeby usprawnić życie społeczności zamieszkującej w mikroapartamentach inwestor, Ochnik Development, zaplanował w Studio Centrum lobby z recepcją. Wszystko, co nie jest niezbędne w mini apartamencie, ulokowane będzie poza nim m.in. pralnia z suszarnią i rowerownie.

W najbliższym sąsiedztwie inwestycji stoi kompleks biurowców loftowych Dzielna 60.

Nazwa inwestycji: Studio Centrum
Lokalizacja: Warszawa, ul. Pawia 51
Funkcja: mieszkaniowa (pod wynajem)
Inwestor: Ochnik Development
Generalny wykonawca: Unibep SA
Liczba kondygnacji: 7
Rozpoczęcie budowy: listopad 2016
Zakończenie budowy: I kwartał 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej