Mieszkania dla wymagających

2007-08-02 17:08
osiedle Kamea
Autor: brak danych

Rynek mieszkaniowy w Polsce jest wciąż nienasycony. Ciągle przybywa inwestycji budowlanych. Ogromnym powodzeniem cieszy się nie tylko Warszawa, ale także miejscowości z nią sąsiadujące.


W Chylicach, części uzdrowiskowej Konstancina - Jeziorna rozpoczęła się budowa kameralnego osiedla dla najbardziej wymagających. Projekt kompleksu, zaprojektowany przez Pracownię Projektową Kazimierski & Ryba, zakłada budowę dwóch budynków trzy- i jednego czterokondygnacyjnego. Znajdzie się w nich kilkanaście jasnych i przestronnych apartamentów o powierzchni od 150 do 300 mkw.

Osiedle Kamea wyposażone będzie w inteligentny system zarządzania. Zdalnie będzie można odczytywać energię, na odległość sterować systemem ogrzewania i klimatyzacją, a podczas nieobecności mieszkańców otrzymywać SMS-em powiadomienie o otwartych oknach lub powrocie dzieci do domu.
Zarówno w apartamentach jak i na terenie otaczającym budynki oświetlenie będzie sterowanie automatycznie. Zdalnie będzie również nawadniany tonący w kwiatach i bogaty w egzotyczne rośliny ogród wypoczynkowy otaczający budynki. Pomiędzy aparamentowcami powstanie oczko wodne z niewielkim mostkiem oraz ławeczkami. 
Teren osiedla będzie ogrodzony, a nad bezpieczeństwem będzie czuwać całodobowa ochrona.
Generalnym wykonawcą osiedla jest Przedsiębiorstwo Budowlane Sadyba, natomiast inwestorem irlandzka firma Caelum Development.
Zakończenie prac oraz oddanie obiektu do użytku przewidziano na drugą połowę 2008 roku.

Czytaj więcej