Miasteczko przy Cedrowej - nowa inwestycja w Gdańsku

2010-01-26 17:03

Spokojne, pełne zieleni małe miasteczko powstanie w Gdańsku przy ulicy Cedrowej. W ramach inwestycji wybudowanych zostanie 1147 nowych mieszkań. Firma Eco Classic, deweloper warszawskich i trójmiejskich inwestycji, na II kwartał 2010 roku zaplanował start swojego najnowszego projektu.

Osiedle Cedrowa zaprojektowane zostało na kształt małego, tradycyjnego, pełnego zieleni miasteczka, z własnym układem wewnętrznych uliczek, promenadą i kwadratowym rynkiem z fontanną, wieżą i zegarem.
Trzy i czteropiętrowe kwartały mieszkalne, usytuowane prostopadle do promenady, będą miały kształt zbliżony do litery U. Dzięki temu wewnątrz każdego budynku powstaną, nawiązujące do układu ogrodów angielskich, wewnętrzne dziedzińce - ciche, przytulne wnętrza o zróżnicowanej roślinności z alejkami parkowymi i placami zabaw dla dzieci. Na parterach budynków mieszkalnych, wzdłuż głównej promenady osiedla działać będą punkty usługowe i handlowe. Jasne, neutralne kolorystycznie elewacje, podzielone na mniejsze fragmenty, sprawią, że będą one wyglądały jak zespoły oddzielnych kamienic.
Materiały wykończeniowe wykorzystane w projekcie to: klinkier, drewno, szkło i aluminium. Duża ilość okien zapewni doświetlenie światłem dziennym przestrzeni mieszkalnych.
Zaprojektowane przez dwie pracownie: Kozikowski Design, autora zespołu apartamentowego Kępa Redłowska oraz Fabiński, Gocłowsk i -  Architekci, współautora Hubertusa i innych inwestycji Eco Classic, osiedle Cedrowa budowane będzie w ośmiu etapach.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej