Miasteczko przy Cedrowej - nowa inwestycja w Gdańsku

2010-01-26 17:03

Spokojne, pełne zieleni małe miasteczko powstanie w Gdańsku przy ulicy Cedrowej. W ramach inwestycji wybudowanych zostanie 1147 nowych mieszkań. Firma Eco Classic, deweloper warszawskich i trójmiejskich inwestycji, na II kwartał 2010 roku zaplanował start swojego najnowszego projektu.

Osiedle Cedrowa zaprojektowane zostało na kształt małego, tradycyjnego, pełnego zieleni miasteczka, z własnym układem wewnętrznych uliczek, promenadą i kwadratowym rynkiem z fontanną, wieżą i zegarem.
Trzy i czteropiętrowe kwartały mieszkalne, usytuowane prostopadle do promenady, będą miały kształt zbliżony do litery U. Dzięki temu wewnątrz każdego budynku powstaną, nawiązujące do układu ogrodów angielskich, wewnętrzne dziedzińce - ciche, przytulne wnętrza o zróżnicowanej roślinności z alejkami parkowymi i placami zabaw dla dzieci. Na parterach budynków mieszkalnych, wzdłuż głównej promenady osiedla działać będą punkty usługowe i handlowe. Jasne, neutralne kolorystycznie elewacje, podzielone na mniejsze fragmenty, sprawią, że będą one wyglądały jak zespoły oddzielnych kamienic.
Materiały wykończeniowe wykorzystane w projekcie to: klinkier, drewno, szkło i aluminium. Duża ilość okien zapewni doświetlenie światłem dziennym przestrzeni mieszkalnych.
Zaprojektowane przez dwie pracownie: Kozikowski Design, autora zespołu apartamentowego Kępa Redłowska oraz Fabiński, Gocłowsk i -  Architekci, współautora Hubertusa i innych inwestycji Eco Classic, osiedle Cedrowa budowane będzie w ośmiu etapach.

Czytaj więcej