'Mi casa su casa', czyli Poznań po włosku

2008-07-21 15:54
CasaVerona_new
Autor: Verona Building

W centrum Poznania powstaje nowy luksusowy apartamentowiec - Casa Verona. Przemyślany projekt polskiego architekta połączony został z oryginalnym włoskim charakterem budynku.

Projektanci stawiają coraz częściej na funkcjonalność, ale w tym przypadku priorytetem był komfort i naturalne doświetlenie wnętrz, a więc liczne przeszklenia, duże balkony, opływowe kształty, jednym słowem przestrzenność. Tarasy ozdobi przyjemna dla oka zieleń, w postaci małych ogródków.
Budynek stanie niedaleko Starego Rynku, przy ulicy Garbary, czyli dokładnie w centrum miasta. Całość połączy się z historyczną estetyką Poznania, będzie współgrać z usytuowaną niedaleko zabytkową willą w stylu secesyjnym. Jednak Casa Verona to nie tylko dobra lokalizacja, liczy się tutaj ekskluzywne wykończenie, co podkreślają materiały najwyższej jakości, nadające niebywałej elegancji: marmur, szkło, drewno. Dzięki temu nabiera on charakteru reprezentacyjnego, a swoim oryginalnym projektem zapewne wyróżniać się będzie na tle pozostałych budynków.
117 przestronnych klimatyzowanych apartamentów, club z basenem, jacuzzi i sauną oraz fitness - to wszystko będzie przeznaczone do wyłącznej dyspozycji mieszkańców. Wnętrza pozostawione będą do dowolnej aranżacji klientów, a więc komfort i możliwość wyboru przede wszystkim.
W celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom, obiekt będzie stale monitorowany, na parterze znajdzie się biuro ochrony oraz recepcja, jest miejsce również na podziemny parking. Dla dodatkowego podwyższenia standardu budynku, na parterze Casa Verona znajdą się sklepy najbardziej prestiżowych marek, które utworzą przyjazną galerię handlową.
Wszystkie te udogodnienia stworzą zupełnie nowy widok na centrum Poznania.

Inwestorem Casa Verona jest Verona Building - spółka włoskiego dewelopera Valdadige Construzioni, który na rynku istnieje już ponad 120 lat. W Polsce inwestuje on nie tylko w Poznaniu, ale jeszcze w dwóch rozwojowych miastach - Wrocławiu i Krakowie.
We Wrocławiu realizowane są właśnie trzy luksusowe inwestycje: Rondo Verona, Concerto Verona i Corte Verona.
Natomiast Kraków wzbogacił swoją panoramę o cztery budynki Willa Verona. Obecnie kończą się już prace nad dwiema strzelistymi, przeszklonymi wieżami Tarasy Verona. Rozpoczęto także budowę apartamentowca - Torre Verona. Teraz po raz pierwszy inwestuje w Poznaniu, jednak planuje kolejne przedsięwzięcia.

Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej