Marina Mokotów - nowe miasto na Starym Mokotowie

2007-11-14 14:58
Marina
Autor: brak danych

Marina Mokotów, położona w centrum Warszawy, jest obecnie największym w Polsce projektem budownictwa mieszkaniowego. Nowe miasto wyrasta w sercu warszawskiego Mokotowa. Europejskie standardy i nowy styl życia mają swój wyraz w wizjonerskim podejściu międzynarodowego zespołu projektowego.

Działka osiedla w 60% zajmują parki i jezioro, zaprojektowane specjalnie dla mieszkańców Mariny. Są tam również ścieżki, place, fontanny i wewnętrzna droga, oddzielone od sąsiadujących z nimi części miasta. Luksusowe budynki i domy toną w zieleni.
Projekt Mariny Mokotów rywalizuje rozmachem i klasą z takimi ważnymi architektonicznie częściami miasta jak historyczna Saska Kępa czy Żoliborz Oficerski.
Do budowy osiedla Marina Mokotów używa się najlepszych materiałów, zatrudnia przy niej sprawdzonych i doświadczonych inżynierów i podwykonawców. Pozwala to osiągać najwyższe standardy jakościowe, odpowiadające rozwiązaniom europejskim.

Mieszkania, apartamenty, domy

Kolejne projekty domów zostały tak pomyślane, by mieszkania w nowoczesnych, wielopiętrowych apartamentowcach miały widok na jezioro, w otoczeniu terenów rekreacyjnych, zostały zaprojektowane dla osób ceniących sobie funkcjonalność i komfort.
Apartamenty w niewielkich, eleganckich domach wielorodzinnych położonych na wschód od Jeziorka Mokotowskiego zainteresują tych mieszkańców, którzy pragną odrobiny luksusu, prywatności i większej przestrzeni.
Wyróżniająca się częścią Mariny Mokotów jest teren, na którym zaprojektowano domy jednorodzinne i rezydencje, otoczone prywatnymi ogrodami, które wtapiają się w Park Wyględowski.

Po prostu znakomite miejsce

Dokładne rozplanowanie wszystkich elementów krajobrazu było najważniejszą intencją inwestora przy projektowaniu Mariny Mokotów. Jezioro ma ciche zatoki delikatnie stapiające się z parkiem. Ścieżki wijące się pośród mostków, wysp, fontann i kaskad tworzą wyjątkową atmosferę, którą urozmaicają malownicze ławki i pergole.
Filozofią Mariny Mokotów jest spokój, umiarkowanie i komfort. Nie ma tam miejsca na hałas i głośną muzykę. Marina zachęca do zmiany stylu życia.
Generalnym wykonawcą projektu Marina Mokotów jest Warbud SA 

Etap I
Wartość kontraktu: 101,1 mln zł  (22,27 mln Euro)
Termin realizacji: październik 2003 - lipiec 2005
Powierzchnia całkowita: 85 000 m2
Powierzchnia użytkowa:  42 000 m2

Etap II
Wartość kontraktu: 129,7 mln zł (29,61 mln Euro)
Termin realizacji: sierpień 2004 - kwiecień 2006
Powierzchnia całkowita: 104 000 m2
Powierzchnia użytkowa:  50 000 m2

Etap III
Wartość kontraktu: 86,3 mln zł (20,6 mln Euro)
Termin realizacji: kwiecień 2005 - wrzesień 2006
Powierzchnia całkowita: 95 000 m2
Powierzchnia użytkowa:  47 000 m2

Ogółem (3 etapy):
Wartość kontraktu: 317,1 mln zł (72,48 mln Euro)
Termin realizacji: październik 2003 - Wrzesień 2006
Powierzchnia całkowita: 284 000 m2
Powierzchnia użytkowa: 139 000 m2

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej