Lokalizacja przede wszystkim

2008-01-11 16:30
Lokalizacja przede wszystkim
Autor: Dom Development S.A. Lokalizacja przede wszystkim

Dom Development, jeden z największych deweloperów działających na stołecznym rynku, zakupił grunty pod budowę 86 domów jednorodzinnych w Józefosławiu (okolice Warszawy). Koszt zakupu ziemi wyniósł blisko 64,8 mln zł. Łączna wartość planowanej inwestycji wyniesie ok. 160 mln zł netto. Rozpoczęcie budowy i sprzedaży projektu planowane jest na II kwartał 2009.

Zakupiony grunt ma powierzchnię ponad 8,8 ha i jest położony 250 m od rezerwatu Las Kabacki, w miejscu, gdzie przeważa kameralna zabudowa jednorodzinna i szeregowa. Osiedle ma bardzo dobre połączenie samochodowe z centrum Warszawy oraz dobrze rozplanowaną komunikację podmiejską. W pobliżu znajduje się szkoła oraz przedszkole.

- Obecny zakup oraz nasze plany inwestycyjne dotyczące tego terenu to kolejny projekt zgodny z naszą polityką budowania domów i mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach, zarówno pod względem otoczenia, jak i komunikacji z centrum miasta. Obecna inwestycja z całą pewnością będzie doskonałą ofertą dla osób pragnących mieszkać zarówno poza Warszawą, jak i komunikacyjnie blisko niej. Jestem przekonany, że nasza inwestycja w Józefosławiu spotka się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko z uwagi na lokalizację, ale także na wysoką jakość wykonania inwestycji - prognozuje Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development SA. Zakupiony grunt jest objęty miescowym planem zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym deweloper planuje budowę osiedla domów jednorodzinnych o zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej - łącznie 86 budynków.

Obecnie Spółka realizuje inwestycje obejmujące ok. 2900 mieszkań i apartamentów o wartości ok. 1,2 mld zł. Ponadto Dom Development ma projekty 8545 mieszkań i domów w przygotowaniu o wartości ok. 4,1 mld zł, z czego ponad 80% wartości tworzy segment mieszkań popularnych. Deweloper ma rekordowo wysoki bank ziemi. Grunty własne lub zabezpieczone na podstawie umów pozwalają na przekazanie klientom niemal 12 000 lokali w okresie najbliższych kilku lat. Obecnie firma negocjuje zakup gruntów pod kolejnych 11 900 lokali mieszkalnych.

Miasteczko Regaty
Autor: Dom Development S.A. Inna inwestycja Dom Development - osiedle domów jednorodzinnych w Miasteczku Regaty
Czytaj więcej