Lokalizacja przede wszystkim

2008-01-11 16:30
Lokalizacja przede wszystkim
Autor: Dom Development S.A. Lokalizacja przede wszystkim

Dom Development, jeden z największych deweloperów działających na stołecznym rynku, zakupił grunty pod budowę 86 domów jednorodzinnych w Józefosławiu (okolice Warszawy). Koszt zakupu ziemi wyniósł blisko 64,8 mln zł. Łączna wartość planowanej inwestycji wyniesie ok. 160 mln zł netto. Rozpoczęcie budowy i sprzedaży projektu planowane jest na II kwartał 2009.

Zakupiony grunt ma powierzchnię ponad 8,8 ha i jest położony 250 m od rezerwatu Las Kabacki, w miejscu, gdzie przeważa kameralna zabudowa jednorodzinna i szeregowa. Osiedle ma bardzo dobre połączenie samochodowe z centrum Warszawy oraz dobrze rozplanowaną komunikację podmiejską. W pobliżu znajduje się szkoła oraz przedszkole.

- Obecny zakup oraz nasze plany inwestycyjne dotyczące tego terenu to kolejny projekt zgodny z naszą polityką budowania domów i mieszkań w atrakcyjnych lokalizacjach, zarówno pod względem otoczenia, jak i komunikacji z centrum miasta. Obecna inwestycja z całą pewnością będzie doskonałą ofertą dla osób pragnących mieszkać zarówno poza Warszawą, jak i komunikacyjnie blisko niej. Jestem przekonany, że nasza inwestycja w Józefosławiu spotka się z bardzo dużym zainteresowaniem nie tylko z uwagi na lokalizację, ale także na wysoką jakość wykonania inwestycji - prognozuje Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development SA. Zakupiony grunt jest objęty miescowym planem zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym deweloper planuje budowę osiedla domów jednorodzinnych o zabudowie wolnostojącej i bliźniaczej - łącznie 86 budynków.

Obecnie Spółka realizuje inwestycje obejmujące ok. 2900 mieszkań i apartamentów o wartości ok. 1,2 mld zł. Ponadto Dom Development ma projekty 8545 mieszkań i domów w przygotowaniu o wartości ok. 4,1 mld zł, z czego ponad 80% wartości tworzy segment mieszkań popularnych. Deweloper ma rekordowo wysoki bank ziemi. Grunty własne lub zabezpieczone na podstawie umów pozwalają na przekazanie klientom niemal 12 000 lokali w okresie najbliższych kilku lat. Obecnie firma negocjuje zakup gruntów pod kolejnych 11 900 lokali mieszkalnych.

Miasteczko Regaty
Autor: Dom Development S.A. Inna inwestycja Dom Development - osiedle domów jednorodzinnych w Miasteczku Regaty
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej