Legnicka Park Popowice

2007-05-22 16:08
Legnicka
Autor: Wica-Invest

31 lipca 2006 roku we Wrocławiu wbudowano akt erekcyjny pod budowę kompleksu mieszkaniowo-usługowego Legnicka Park Popowice. Osiedle ma zostać oddane do użytku wiosną 2007 roku.

Legnicka Park Popowice to kompleks mieszkaniowo-biurowy, który za rok powstanie w stolicy Dolnego Śląska. Znajduje się niedaleko wrocławskiego rynku, obok biurowca Quattro Forum u zbiegu ulic Legnickiej i Rysiej. W skład obiektu oprócz apartamentów będą wchodziły także lokale użytkowe o różnej powierzchni oraz podziemny parking na 146 samochodów. Przy ulicy Legnickiej powstaną dwa budynki mieszkalne połączone szklaną kurtyną. Wewnątrz będą patia, które pozwolą na łatwy dostęp do części mieszkalnej i usługowej w parterze. Zmieści się tam ponad 200 mieszkań o metrażach od 47,6 m2 do 97,5 m2. Wszystkie będą miały balkony lub loggie.

Część handlowo-użytkowa zajmie powierzchnię 8 tys. mkw. Będzie tam 17 lokali. Boczna elewacja tej części budowli zostanie wykonana z e szkła i aluminium, a pozostała zostanie utrzymana w różnych odcieniach bursztynu. Pod budynkiem znajdować się będzie wielostanowiskowy dwupoziomowy garaż. Inwestorem Legnicka Park Popowice jest spółka celowa "Wica-Invest" sp. z o.o. powołana przez Energomontaż-Południe S.A. z siedzibą w Katowicach.

Czytaj więcej