Kryształowa Aleja

2009-05-29 13:55
Kryształowa Aleja
Autor: materiały od agencji CORE PR Osiedle Kryształowa Aleja już ukończone

Firma MT Development zakończyła już realizację swojej największej, z obecnie prowadzonych, inwestycji. Osiedle Kryształowa Aleja, czyli ponad 100 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, mieści się w Radzyminie. Pierwsi mieszkańcy zamieszkają tam już we wrześniu.

Kryształowa Aleja
Autor: materiały od agencji CORE PR Przy każdym domu Kryształowej Alei jest ogródek wypoczynkowy oraz miejsce postojowe przed budynkiem

Ukończone osiedle Kryształowa Aleja to 104 domy w zabudowie szeregowej. Zostały zrealizowane w stylu holenderskiego funkcjonalizmu, który łączy w sobie prostotę architektury oraz koncentrację na walorach użytkowych domu.
Osiedle zlokalizowane jest na terenie podwarszawskiego Radzymina, w jego południowo-wschodniej części, przy ul. Słowackiego. Jest to 25 km od centrum Warszawy. Miasto oferuje bogatą infrastrukturę, w tym liczne sklepy, punkty usługowe, placówki edukacyjne i medyczne oraz tereny sportowe. W sąsiedztwie znajduje się również Zalew Zegrzyński, popularne miejsce wypoczynku. Położenie miasta zapewnia dobrą komunikację ze stolicą. Przyszli mieszkańcy mają do wyboru dojazd samochodem trasą Warszawa - Białystok, skorzystanie z prywatnych linii autobusowych lub przejazd koleją ze stacji PKP w Wołominie. W niedalekiej przyszłości dojazd do Warszawy będzie odbywał się bezkolizyjną trasą szybkiego ruchu Warszawa – Białystok (S8).
Domy, osiedla Kryształowa Aleja, są dwu- i trzypoziomowe. Trzeci poziom to antresola przeznaczona do swobodnej aranżacji. Powierzchnia domów wynosi od 106 m2 do 134 m2. Osiedle jest ogrodzone, a dla najmłodszych MT Development przewidział specjalnie zaprojektowany plac zabaw i rekreacji.

"Wybraliśmy Radzymin ze względu na jego atrakcyjne położenie, bliskość terenów wypoczynkowych oraz rosnącą popularność. Domy kierowane są w szczególności do rodzin, które myślą o większej przestrzeni do życia i zamieszkaniu w spokojnej okolicy. Za cenę mieszkania w Warszawie mogą uzyskać dom, oddalony zaledwie 25 km od ścisłego centrum stolicy, a tym samym cieszyć się bliskością natury, nie tracąc przy tym kontaktu z wielkim miastem, w którym pracują. Dla przyszłych nabywców, korzystających z rządowego dofinansowania, raty kredytu zaczynają się od kwoty poniżej tysiąca złotych." – powiedział Matthew Freney, Dyrektor Zarządzający MT Development.

Projekt osiedla powstał w pracowani architektonicznej KW Projekt, a generalnym wykonawcą jest firma CPV Construction. Specjalnie dla zainteresowanych deweloper przygotował dwa domy pokazowe.
Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2007 r.
Mieszkania w Kryształowej Alei mogą zostać objęte dofinansowaniem w ramach programu Rodzina na Swoim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej