Kryształowa Aleja

2009-05-29 13:55
Kryształowa Aleja
Autor: materiały od agencji CORE PR Osiedle Kryształowa Aleja już ukończone

Firma MT Development zakończyła już realizację swojej największej, z obecnie prowadzonych, inwestycji. Osiedle Kryształowa Aleja, czyli ponad 100 domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej, mieści się w Radzyminie. Pierwsi mieszkańcy zamieszkają tam już we wrześniu.

Kryształowa Aleja
Autor: materiały od agencji CORE PR Przy każdym domu Kryształowej Alei jest ogródek wypoczynkowy oraz miejsce postojowe przed budynkiem

Ukończone osiedle Kryształowa Aleja to 104 domy w zabudowie szeregowej. Zostały zrealizowane w stylu holenderskiego funkcjonalizmu, który łączy w sobie prostotę architektury oraz koncentrację na walorach użytkowych domu.
Osiedle zlokalizowane jest na terenie podwarszawskiego Radzymina, w jego południowo-wschodniej części, przy ul. Słowackiego. Jest to 25 km od centrum Warszawy. Miasto oferuje bogatą infrastrukturę, w tym liczne sklepy, punkty usługowe, placówki edukacyjne i medyczne oraz tereny sportowe. W sąsiedztwie znajduje się również Zalew Zegrzyński, popularne miejsce wypoczynku. Położenie miasta zapewnia dobrą komunikację ze stolicą. Przyszli mieszkańcy mają do wyboru dojazd samochodem trasą Warszawa - Białystok, skorzystanie z prywatnych linii autobusowych lub przejazd koleją ze stacji PKP w Wołominie. W niedalekiej przyszłości dojazd do Warszawy będzie odbywał się bezkolizyjną trasą szybkiego ruchu Warszawa – Białystok (S8).
Domy, osiedla Kryształowa Aleja, są dwu- i trzypoziomowe. Trzeci poziom to antresola przeznaczona do swobodnej aranżacji. Powierzchnia domów wynosi od 106 m2 do 134 m2. Osiedle jest ogrodzone, a dla najmłodszych MT Development przewidział specjalnie zaprojektowany plac zabaw i rekreacji.

"Wybraliśmy Radzymin ze względu na jego atrakcyjne położenie, bliskość terenów wypoczynkowych oraz rosnącą popularność. Domy kierowane są w szczególności do rodzin, które myślą o większej przestrzeni do życia i zamieszkaniu w spokojnej okolicy. Za cenę mieszkania w Warszawie mogą uzyskać dom, oddalony zaledwie 25 km od ścisłego centrum stolicy, a tym samym cieszyć się bliskością natury, nie tracąc przy tym kontaktu z wielkim miastem, w którym pracują. Dla przyszłych nabywców, korzystających z rządowego dofinansowania, raty kredytu zaczynają się od kwoty poniżej tysiąca złotych." – powiedział Matthew Freney, Dyrektor Zarządzający MT Development.

Projekt osiedla powstał w pracowani architektonicznej KW Projekt, a generalnym wykonawcą jest firma CPV Construction. Specjalnie dla zainteresowanych deweloper przygotował dwa domy pokazowe.
Realizacja inwestycji rozpoczęła się w grudniu 2007 r.
Mieszkania w Kryształowej Alei mogą zostać objęte dofinansowaniem w ramach programu Rodzina na Swoim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej