Kolejne osiedle mieszkaniowe na Bemowie. Nexity rozpoczyna inwestycję MY Bemowo

2014-05-21 14:45
osiedle mieszkaniowe my bemowo nexity
Autor: Nexity Zaletą projektu architektów z pracowni GiS Architekci jest niewątpliwie wysokość zaprojektowanych bloków - czteropiętrowe budynki nie przetłaczają

Na warszawskim Bemowie przy ul. Batalionów Chłopskich już za dwa lata powstanie osiedle mieszkaniowe MY Bemowo. Za inwestycję odpowiada francuski deweloper Nexity. Łącznie w dwóch etapach Nexity planuje wybudować 300 mieszkań. Projekt osiedla przygotowała pracownia GiS Architekci.

Nexity rozpoczyna realizację swojej drugiej inwestycji mieszkaniowej na warszawskim Bemowie. Pierwsza Bianco Bemowo realizowana jest przy ul. Dywizjonu 303, najnowsza powstanie przy ul. Batalionów Chłopskich. Osiedle MY Bemowo będzie budowane w dwóch etapach. W pierwszym deweloper zaplanował wybudowanie 124 mieszkań, a planowany termin oddania I etapu to I kwartał 2016 roku. W drugim etapie znajdą się kolejne 176 mieszkań. Mieszkania które oferuje Nexity to od jedno- do pięciopokojowych lokali o  powierzchni od 30 do 120 m2.  Mieszkania będą miały balkony lub tarasy, a te na parterze - ogródki. Na ostatnim piętrze zaplanowano duże mieszkania (penthouse’y) z tarasami o powierzchni od 10 do ponad 100 m2.

Osiedle MY Bemowo będzie miało także garaż podziemny, zielony dziedziniec z placem zabaw, miejsca rowerowe. Teren osiedla będzie ogrodzony monitoringiem kamer.

Ciekawym rozwiązaniem raczej rzadko spotykanym w Polsce są mieszkania z dwoma pionami kuchennymi. Nexity, z myślą o młodych rodzinach, zaoferuje takie rozwiązanie w swoim nowym projekcie MY Bemowo. Pozwoli to, gdy zajdzie taka potrzeba, zaaranżować kuchnię w innej części mieszkania wydzielając dodatkowy pokój. 

Warto też wspomnieć o strategii dewelopera dotyczącej cen sprzedawanych mieszkań, stosowanej także przez Nexity we Francji. Na początku sprzedaży mieszkania są oferowane w cenach niższych o 9%. Cena za metr kwadratowy mieszkania wyniesie około 4898 zł.

Prace budowlane mają ruszyć na przełomie sierpnia i wrzesśnia 2014 roku. W tej chwili trwa wybór generalnego wykonawcy inwestycji.

Projekt architektoniczny osiedla MY Bemowo powstał w pracowni GiS Architekci.

osiedle mieszkaniowe nexity
Autor: Nexity Osiedle MY Bemowo ma mieć dziedziniec z placem zabaw i pięknie zaprojektowaną architekturą zieleni
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej