Kameralny projekt mieszkaniowy na Białołęce

2007-11-09 14:57
Osiedle Nadwiślańskie
Autor: brak danych

Na czerwiec 2009 r. planowane jest oddanie do użytku Osiedla Nadwiślańskiego realizowanego przez Ponar Real Estate, spółkę wchodzącą w skład grupy Ponar Wadowice. Inwestycja ruszyła we wrześniu 2007 r. Wartość projektu wynosi ponad 67 mln zł brutto.

Ponar Real Estate to firma deweloperska i zarządcza działająca na polskim rynku. Pierwotnie spółka działała pod nazwą Osiedle Krzyżówki Sp. z o.o. W lipcu 2007 r. Ponar Holding, spółka-córka Ponar Wadowice SA kupiła całość udziałów spółki od dotychczasowego udziałowca - M.Invest Sp. z o.o. W związku z planowanym rozszerzeniem zakresu działalności firmy władze spółki zdecydowały o zmianie nazwy na Ponar Real Estate Sp. z o.o.
Obecnie Ponar Real Estate realizuje kameralny projekt mieszkaniowy - Osiedle Nadwiślańskie na Białołęce. W pięciu trzypiętrowych budynkach będą 163 mieszkania (o powierzchni od 30-137 m2) z balkonami, dużymi tarasami na ostatnim piętrze i ogródkami na parterze. Wszystkie budynki zostaną wyposażone w windy z poziomu garażu. Na terenie kompleksu znajdzie się plac zabaw dla dzieci oraz mini boisko do koszykówki. Całe osiedle będzie ogrodzone i strzeżone.
"Mimo wielu proceduralnych utrudnień udało nam się szybciej niż przewidywaliśmy zgromadzić wszystkie niezbędne pozwolenia, które umożliwiły rozpoczęcie budowy. Oznacza to, że inwestycja przebiega zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem" - mówi Filip Regulski, prezes Ponar Real Estate.

"Wartość projektu wynosi ponad 67 mln zł brutto. Już dziś mogę zapewnić, że decyzja o dywersyfikacji naszej działalności była trafiona, a zysk z inwestycji przeznaczymy zarówno na rozwój Ponar Real Estate, jak i całej Grupy Ponar" - podkreśla Arkadiusz Śnieżko, prezes Ponar Wadowice. Założeniem właścicieli firmy jest dynamiczny rozwój w branży nieruchomości. W najbliższym czasie planowane są kolejne inwestycje mieszkaniowe i komercyjne, nie tylko na terenie Warszawy, ale i w całej Polsce.
Grupa Kapitałowa Ponar Wadowice SA koncentruje swoją aktywność na rynku hydrauliki siłowej w takich obszarach rynku jak produkcja elementów hydrauliki siłowej, siłowników hydraulicznych oraz zasilaczy (układów) hydraulicznych. Grupa jest jednym ze znaczących dostawców hydrauliki na rynku polskim oraz aktywnie realizuje strategie rozwoju na rynkach międzynarodowych. Uzupełniającą działalnością Grupy są inwestycje na rynku nieruchomości.

Czytaj więcej