Helenów Park ma finansowanie

2009-05-29 15:44
Budynek apartamentowy Quercus
Autor: materiały od agencji TEEM Development Budynek apartamentowy Quercus

Łódzki developer TEEM Development otrzymał właśnie finansowanie dla Quercusa – pierwszego etapu realizacji zespołu apartamentowców Helenów Park.

PKO Bank Polski przyznał deweloperowi kredyt, który umożliwi rozpoczęcie budowy osiedla apartamentowego Helenów Park. Stało się to, mimo trudnej sytuacji na rynku nieruchomości i praktycznego wstrzymania akcji kredytowej przez wiele instytucji finansujących wcześniej ten segment klientów. W ciągu miesiąca zostanie wybrany wykonawca Quercusa. Budowa ruszy kilka tygodni później. "Otrzymanie finansowania oznacza, że bank wierzy w powodzenie naszego przedsięwzięcia i traktuje Helenów Park jako dobrą inwestycję" – mówi Marta Jełowicka, prezes TEEM Development.  "W tych trudnych czasach to najlepsza rekomendacja dla jakości i wartości naszego projektu" – dodaje.

Quercus usytuowany będzie w bezpośredniej bliskości parku i  oddalony od kolejnych części kompleksu Helenów Park. Budynek będzie miał własny podziemny garaż, indywidualne wejście, ogrodzenie oraz furtkę prowadzącą do parku. Projekt powstał w pracowni Izzba s.j. Chrabąszcz, Szczerbowski. Zamierzeniem jest połączenie nowoczesnych trendów z tradycją łódzkiej architektury. Poza Quercusem, realizowane będą jeszcze dwie fazy projektu. U zbiegu ulic Smugowej i Źródłowej, za fasadą stylizowaną na XIX-wieczne kamienice, powstaną jeszcze Larix i Salix. W sumie, na powierzchni 11 255 mkw. będzie 168 apartamentów klasy Premium. "Kryzys inspiruje do myślenie długoterminowego, w kategoriach zabezpieczenia rodziny na dwa, trzy pokolenia. Nasze apartamenty będą jak XIX-wieczne kamienice w centrach miast, które stanowią solidny fundament i zapewniają bezpieczeństwo dla wielopokoleniowych rodzin ich właścicieli – uważa Marta Jełowicka".

Helenów Park
Autor: Izzba s.j. Chrabąszcz| Szczerbowski Za fasadą stylizowaną na XIX-wieczne kamienice powstaną budynki apartamentowe Larix i Salix
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej