Festiwal Park w Opolu

2007-06-15 16:42

Pod koniec wakacji 2007 roku rozpocznie się w Opolu budowa nowego osiedla, którego inwestorem jest spółka Harris & Loyd Development. Kompleks nazywa się Festiwal Park, a zaprojektował go Mirosław Palej.

W skład inwestycji wejdzie 8 budynków, które będą łączone w podwójne zespoły. Na sprzedaż zostanie wystawionych 196 mieszkań o powierzchni od 42 do 65 mkw. Do dyspozycji mieszkańców będzie 160 miejsc parkingowych podziemnych i 40 na terenie osiedla. Inwestycja kosztować będzie około 36 mln zł. Projekt kompleksu wykonał znany opolski architekt Mirosław Palej.

Nazwa osiedla nawiązuje do opolskiego festiwalu, który jest symbolem miasta. Do tej tradycji nawiązują również nazwy rodzajów mieszkań - w zależności od potrzeb będzie można kupić "Superjedynki" (o powierzchni od 34 mkw), "Debiuty" (od 35 mkw) oraz "Gwiazdy Festiwalu" (od 60 do 65 mkw).

Każde mieszkanie będzie miało balkon, a na parterze loggie. Od 17 czerwca rozpoczyna się sprzedaż mieszkań, których cena za mkw wynosi 4399 zł. Inwestor nie musi się martwić o brak zainteresowania, ponieważ budynki znajdą się w doskonałej lokalizacji. Choć do centrum jechać się będzie kilka minut, osiedle uniknie miejskiego zgiełku. Tuż obok znajdzie się również nowe centrum handlowe, które podniesie atrakcyjność miejsca.

Festiwal Park będzie całkowicie ogrodzony. Osiedle posiadać też będzie własną portiernię i plac zabaw. Budowa potrwa około 18 miesięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej