Projekt Feniks

2009-03-05 13:39
Osiedle Feniks
Autor: SJM Construction & Development Group

Na terenie dawnych zakładów Cefarm w Poznaniu powstanie osiedle pięciu budynków mieszkalno-usługowych. W sumie ma być wybudowanych 600 nowych mieszkań. Inwestorem jest firma SJM Apartments.

Inwestycja zlokalizowana będzie przy ulicy Bułgarskiej – około 5 km od centrum miasta, w pobliżu stadionu, który będzie areną EURO 2012. W I etapie wybudowane zostaną dwa budynki A i B – około 345 mieszkań. Rozpoczęcie prac planowane jest na III kwartał 2009 r. Budynki będą miały 13 kondygnacji, na niższych piętrach rozmieszczone zostaną lokale usługowe i biura. Będą one mogły posłużyć za centrum biurowo-prasowe przy obsłudze Mistrzostw w 2012. Mieszkania będą 2-, 3-, 4- i 5-pokojowe o powierzchni od 44 do 160 m2. Wszystkie mieszkania będą posiadały balkony, a każdy z nich szklany ekran, który osłoni przed wiatrem, słońcem i hałasem. Na dwóch ostatnich kondygnacjach powstaną mieszkania dwupoziomowe z klimatyzacją w standardzie. Przy zakupie mieszkania oferowane będzie wykończenie w 4 różnych wariantach. Ceny będą się wahać ok. 7,5-8 tys. za m2. Osiedle będzie otwarte, ale monitorowane. Przewidziany jest również dwupoziomowy parking podziemny. Koszt budowy I etapu szacowany jest na ok. 100 mln zł. Projekt powstał w pracowni architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich. Nie jest jeszcze znany generalny wykonawca inwestycji.

Osiedle Feniks
Autor: SJM Construction & Development Group Widok od ul. Bułgarskiej
Osiedle Feniks
Autor: SJM Construction & Development Group
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej