Elite Garbary Residence...

2008-06-20 13:17
Garbary Residence
Autor: brak danych

...to ekskluzywny projekt mieszkaniowy usytuowany w samym centrum Poznania, zaledwie 200 m od Starego Rynku. Taka lokalizacja zobowiązała inwestora, konsorcjum firm A.K.M.M.K Development i HMG do stworzenia wyjątkowej oprawy architektonicznej tego miejsca.

Sześciokondygnacyjny obiekt będzie składał się z trzech brył powiązanych głównym wejściem do budynku. W Elite Garbary Residence zaplanowano 101 apartamentów o powierzchni od 27 do 200 m2.

Większość pomieszczeń w obrębie jednego mieszkania wydzielona jest jedynie ściankami działowymi. Możliwa jest zatem zmiana podziału przestrzeni oraz łączenie mieszkań na tej samej kondygnacji. Wybrane apartamenty będą miały balkony lub tarasy. W podziemiach powstanie dwukondygnacyjny parking. Na parterze usytuowano biura, lokale usługowe oraz portiernię. Najwyższa kondygnacja zostanie pokryta częściowo dachem mansardowym od strony frontowej oraz dachem płaskim z prostą attyką - od strony wewnętrznych dziedzińców.
Budynek nawiązuje do obiektów sąsiednich. Projekt elewacji realizuje koncepcję obiektu o wysokim standardzie poprzez wprowadzenie - kamienia, stali nierdzewnej, drewna egzotycznego oraz przeszklonych fasad i boniowanych szlachetnych tynków z dopracowanym detalem gzymsów. W kolorystyce przeważa beż. Autorem projektu jest biuro Archikwadrat, a generalnym wykonawcą firma Eiffage Budownictwo Mitex. Prace budowlane już się rozpoczęły. Ich zakończenie planowane jest na III kwartał 2009 roku. Szacunkowy koszt budowy to ok. 60 milionów złotych. Cena jednego metra kwadratowego rozpoczyna się od 12 000 złotych.

czerwiec 2008

Czytaj więcej