Działka na Woli sprzedana: Będzie kolejne osiedle

2011-03-15 11:22
Warszawa Wola, Okam Capital, Incity
Autor: CB Richard Ellis Osiedle mieszkaniowe InCity

Działka o powierzchni 12 216 m2 zlokalizowana u zbiegu ulic Siedmiogrodzkiej, Karolkowej i Giełdowej, przewidziana została w całości pod projekt mieszkaniowy, z oddzieloną, wspomagającą funkcją usługowo-handlową. Nieruchomość ma prawomocne pozwolenie na budowę.

Spółka Pekaes SA sprzedała działkę zlokalizowaną między ulicami Giełdową, Karolkową i Siedmiogrodzką. Nabywcą jest firma OKAM Capital, która planuje wybudowanie w tym miejscu osiedla z częścia handlowo-usługową.

Firma CB Richard Ellis reprezentowała sprzedającego – spółkę celową kontrolowaną przez PEKAES SA  z grupy Kulczyk Holding.

- W naszej ocenie zakup ten był bardzo trafną decyzją biznesową dla obu stron. Grupie PEKAES SA pozwala na realizację zysku oraz koncentrację na podstawowej działalności, zgodnie z przyjętą przez spółkę strategią. Z drugiej strony, bardzo dobre przygotowanie do inwestowania oraz doskonała lokalizacja nieruchomości daje szansę kupującemu na realizację bardzo udanego przedsięwzięcia deweloperskiego - powiedział Mikołaj Martynuska, Dyrektor działu doradztwa deweloperskiego w CB Richard Ellis.

- Nieruchomość zlokalizowana jest w szybko rozwijającej się części Woli, w bezpośrednim sąsiedztwie Centralnego Obszaru Biznesu. Konsekwentnie realizowana zabudowa otaczających nieruchomości powoduje, że w najbliższej przyszłości w sąsiedztwie nieruchomości powstanie zwarta dzielnica biznesowa. Kwartał ulic Karolkowej i Siedmiogrodzkiej zdominowany będzie z kolei przez zabudowę mieszkaniową. - dodał Mikołaj Martynuska.

W niedalekiej przyszłości na przeciwko planowanego osiedla powstanie kompleks biurowy - Karolkowa Business Park. Zaplanowano w tym miejscu także kilka innych biurowców, które za dwa lata będziemy mogli już oglądać w pełnej krasie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej