Domy na granicy Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego

2010-06-09 12:02
Brama Tyniecka - osiedle niedaleko Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego
Autor: Art& Design Development Artysta malarz zaprojektował również bramę wjazdową, która będzie pełnić rolę wizytówki kompleksu. Całość wpisze się w willowy charakter Podgórków Tynieckich.

Art & Design Development rozpoczyna budowę kompleksu domów jednorodzinnych na południowy zachód od Krakowa, na granicy Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego.

Inwestycja skierowana jest do osób ceniących sobie obcowanie z przyrodą. Lokalizacja kompleksu została dobrana tak, by osoby które wejdą w posiadanie nieruchomości mogły mieszkać blisko Krakowa, jednocześnie ciesząc się sąsiedztwem Lasów Tynieckich oraz terenów rekreacyjnych.

Kompleks utworzy pięć domów. Powierzchnia każdego z nich sięgnie 180 metrów kwadratowych. Cechą charakterystyczną będą wyraźne kształty budynków oraz materiały jakie zostaną użyte do ich wykonania - stal, beton oraz szkło. Stylu dodadzą autorskie detale architektoniczne, sygnowane przez artystę i malarza Rycha Paprockiego. Zaprojektował on również bramę wjazdową, która będzie pełnić rolę wizytówki kompleksu. Całość wpisze się w willowy charakter Podgórków Tynieckich.

Projekty budynków powstały w cenionym, krakowskim biurze architektonicznym Bartłomieja Sitarskiego. Domy zostaną wyposażone w rozwiązania takie, jak klimatyzacja, gazowe piece grzewcze czy systemy alarmowe, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo. W projektach uwzględniono również zastosowanie energooszczędnych rozwiązań, które pomogą właścicielom zaoszczędzić na rachunkach, a przy tym zatroszczyć się o środowisko.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej