Dom Development buduje według zasad Feng Shui

2012-10-22 13:42
Dom Development. Willa na Harfowej
Autor: Dom Development Inwestycja Dom Development "Willa na Harfowej" powstanie na warszawskiej Ochocie

Dom Development rozpoczyna realizację inwestycji  na warszawskiej Ochocie "Willa na Harfowej", w ramach której zostanie wybudowanych 90 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni. Usytuowanie budynku, a także rozkład mieszkań zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami Feng Shui.

"Willa na Harfowej". Dom Development buduje mieszkania w Warszawie według zasad Feng Shui

Nowa inwestycja spółki Dom Development powstanie na warszawskiej Ochocie u zbiegu ulic Harfowej i Włodarzewskiej, w pobliżu Parku Szczęśliwickiego. Miejsce to będzie dobrze skomunikowane z centrum miasta.

W ramach inwestycji "Willa na Harfowej" zostanie wybudowanych 90 mieszkań o zróżnicowanej powierzchni - od 28 do 84 mkw. Usytuowanie budynku, a także rozkład mieszkań zostały zaprojektowane zgodnie z zasadami Feng Shui. Korzystny rozkład mieszkań, odpowiednie doświetlenie i wysokość pomieszczeń ma zapewnić swobodny przepływ pozytywnej energii. Lokalizacja głównego wejścia, wjazdu do garażu, położenie lokali handlowo-usługowych maksymalnie wykorzystuje „przyjazną człowiekowi energię”.

–  Będzie to nowoczesne osiedle w Warszawie, wykorzystujące ekologiczne rozwiązania w budownictwie, do projektowania którego zaprosiliśmy specjalistów od Feng Shui, którzy doradzili nam, jak powinien być usytuowany budynek oraz jakie elementy są istotne, żeby było to miejsce harmonijne oraz wzmacniające „przyjazną człowiekowi energię”. Powstał projekt, łączący zachodnie standardy projektowania nowoczesnych budynków mieszkalnych ze wschodnią sztuką aranżacji przestrzeni – powiedział Jarosław Szanajca, Prezes Zarządu Dom Development S.A.

Dla mieszkańców będzie udostępniony dwupoziomowy parking podziemny ze 120 miejscami garażowymi. W budynku dostępne będą komórki lokatorskie oraz wózkownia. Na piątej kondygnacji powstanie tzw. zielony dach. Na dziedzińcu dostępne będzie miejsce zabaw dla dzieci, z ławkami, piaskownicą i elementami małej architektury. Roślinność oddzielająca teren zabaw od reszty osiedla i ulicy będzie pełniła również funkcję bariery akustyczne. W inwestycji zaprojektowano m.in. system wykorzystywania wody deszczowej do podlewania terenów zielonych na osiedlu. Na parterze przewidziano lokale handlowo-usługowe.

Zakończenie prac i oddanie do użytku inwestycji Dom Development zaplanowano na koniec 2014 roku. Willa na Harfowej to pierwszy projekt warszawskiego dewelopera, który będzie prowadzony zgodnie z zasadami ustawy deweloperskiej, a więc w oparciu o rachunek powierniczy.

Czytaj więcej