Co trzy bryły to nie jedna...

2009-02-27 18:18
Trio
Autor: RPR Group

Trio - inwestycja dla wymagających lokatorów z grubym portfelem - powstaje na warszawskim Muranowie, między Śródmieściem a Żoliborzem, przy ulicy Stawki 2A. Z okazji zakończenia prac konstrukcyjnych odbyła się konferencja, w której udział wzięli inwestor, a także autor projektu.

Dobra lokalizacja jest zaletą trójkątnego kompleksu firmy Eco Classic – usytuowanego pośród budynków mieszkalnych i biurowych, blisko stacji metra Dworzec Gdański. Z jego okien widać centrum handlowe Arkadia. 
Budowa rozpoczęła się w 2007 r., a całość zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2010 r. W kompleksie znajdzie się 190 apartamentów. Ceny dochodzą nawet do 22 000 zł/m2. Trio składa się z trzech brył połączonych ze sobą i tworzących trójkąt. Trójkątna działka była wyzwaniem dla architektów z pracowni JEMS Architekci.

Trio
Autor: RPR Group 18-kondygnacyjna wieża apartamentowca Trio

"Ze względu na tak wyeksponowaną lokalizację budynku i zróżnicowaną architekturę sąsiednich inwestycji zdecydowaliśmy się na projekt o czystej, prostej formie i wyrafinowanym detalu architektonicznym. Działka na której stoi Trio jest trójkątna, a to spore wyzwanie dla architekta. Zdecydowaliśmy, że budynek będzie się składał z kilku brył o zróżnicowanej wysokości." - powiedział autor projektu Olgierd Jagiełło.
Inwestor - firma Eco Classic - podkreśla, że dla tej inwestycji priorytetem jest człowiek i jego komfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Nowoczesne systemy kontroli dostępu będą wspomagały zarządzanie wieloma funkcjami budynku, oraz dostosowywały wymogi bezpieczeństwa do indywidualnych potrzeb każdego z mieszkańców.

Na dachu jednej z bryły kompleksu będą znajdowały się tarasy, przynależne do znajdujących się w tej części penthousów oraz wewnętrzny, trójkątny, zielony dziedziniec, znajdujący się na wysokości 2 kondygnacji i łączący wszystkie części zespołu.
Część mieszkalna w apartamentowcu zajmie 16 000 m2. Znajdujące się na najwyższym piętrze penthousy będą miały maksymalnie 180 m2 powierzchni i 3,15 m wysokości. W budynku zaplanowano także część usługową oraz parking podziemny mieszczący ponad 200 samochodów.
Przy skrzyżowaniu ulic Stawki i Pokornej zaprojektowana została najwyższa część budynku - 18 kondygnacyjna wieża. Poszczególne bryły oddzielone są od siebie pionowymi “pęknięciami” oraz przeszkleniami, które przyciągają wzrok i powodują, że budynek staje się ciekawszy. Między trzema bryłami tworzącymi trójkąt jest wolna przestrzeń, która przeznaczona została na mały dziedziniec.

"Świetny projekt pracowni JEMS Architekci pozwolił zrealizować architekturę harmonijnie wkomponowującą się w istniejącą zabudowę Muranowa i wykorzystującą naturalne walory i możliwości zastanej lokalizacji." - opowiada Wojciech Fabiński, prezes firmy Eco Classic.
Z okien Trio widać bowiem malowniczą panoramę Starego i Nowego Miasta, a w jego sąsiedztwie powstają nowe prestiżowe inwestycje mieszkaniowe i biurowe.
Wizja Eco Classic, której nadało kształt studio JEMS Architekci, wsparł finansowo Bank PEKAO SA. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Karmar SA.

Trio
Autor: RPR Group
Czytaj więcej