Co trzy bryły to nie jedna...

2009-02-27 18:18
Trio
Autor: RPR Group

Trio - inwestycja dla wymagających lokatorów z grubym portfelem - powstaje na warszawskim Muranowie, między Śródmieściem a Żoliborzem, przy ulicy Stawki 2A. Z okazji zakończenia prac konstrukcyjnych odbyła się konferencja, w której udział wzięli inwestor, a także autor projektu.

Dobra lokalizacja jest zaletą trójkątnego kompleksu firmy Eco Classic – usytuowanego pośród budynków mieszkalnych i biurowych, blisko stacji metra Dworzec Gdański. Z jego okien widać centrum handlowe Arkadia. 
Budowa rozpoczęła się w 2007 r., a całość zostanie oddana do użytku w pierwszym kwartale 2010 r. W kompleksie znajdzie się 190 apartamentów. Ceny dochodzą nawet do 22 000 zł/m2. Trio składa się z trzech brył połączonych ze sobą i tworzących trójkąt. Trójkątna działka była wyzwaniem dla architektów z pracowni JEMS Architekci.

Trio
Autor: RPR Group 18-kondygnacyjna wieża apartamentowca Trio

"Ze względu na tak wyeksponowaną lokalizację budynku i zróżnicowaną architekturę sąsiednich inwestycji zdecydowaliśmy się na projekt o czystej, prostej formie i wyrafinowanym detalu architektonicznym. Działka na której stoi Trio jest trójkątna, a to spore wyzwanie dla architekta. Zdecydowaliśmy, że budynek będzie się składał z kilku brył o zróżnicowanej wysokości." - powiedział autor projektu Olgierd Jagiełło.
Inwestor - firma Eco Classic - podkreśla, że dla tej inwestycji priorytetem jest człowiek i jego komfort, zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Nowoczesne systemy kontroli dostępu będą wspomagały zarządzanie wieloma funkcjami budynku, oraz dostosowywały wymogi bezpieczeństwa do indywidualnych potrzeb każdego z mieszkańców.

Na dachu jednej z bryły kompleksu będą znajdowały się tarasy, przynależne do znajdujących się w tej części penthousów oraz wewnętrzny, trójkątny, zielony dziedziniec, znajdujący się na wysokości 2 kondygnacji i łączący wszystkie części zespołu.
Część mieszkalna w apartamentowcu zajmie 16 000 m2. Znajdujące się na najwyższym piętrze penthousy będą miały maksymalnie 180 m2 powierzchni i 3,15 m wysokości. W budynku zaplanowano także część usługową oraz parking podziemny mieszczący ponad 200 samochodów.
Przy skrzyżowaniu ulic Stawki i Pokornej zaprojektowana została najwyższa część budynku - 18 kondygnacyjna wieża. Poszczególne bryły oddzielone są od siebie pionowymi “pęknięciami” oraz przeszkleniami, które przyciągają wzrok i powodują, że budynek staje się ciekawszy. Między trzema bryłami tworzącymi trójkąt jest wolna przestrzeń, która przeznaczona została na mały dziedziniec.

"Świetny projekt pracowni JEMS Architekci pozwolił zrealizować architekturę harmonijnie wkomponowującą się w istniejącą zabudowę Muranowa i wykorzystującą naturalne walory i możliwości zastanej lokalizacji." - opowiada Wojciech Fabiński, prezes firmy Eco Classic.
Z okien Trio widać bowiem malowniczą panoramę Starego i Nowego Miasta, a w jego sąsiedztwie powstają nowe prestiżowe inwestycje mieszkaniowe i biurowe.
Wizja Eco Classic, której nadało kształt studio JEMS Architekci, wsparł finansowo Bank PEKAO SA. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Karmar SA.

Trio
Autor: RPR Group
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej