Budowy ciąg dalszy

2007-05-21 16:15
Carmen
Autor: brak danych

Wznowiono budowę apartamentowca przy ul. Jaracza w Łodzi. Teraz kujawski deweloper dokończy budowę mieszkań, rozpoczętą kilka lat temu przez spółdzielnię.

Apartamentowiec Carmen zbuduje włocławska firma Budizol. W budynku zmieści się 15 mieszkań. Pod obiektem ciągnąć się będzie parking podziemny. Teren będzie ogrodzony i monitorowany. Inwestor zapowiada, że mieszkania będą gotowe w sierpniu 2007 roku.

Historia budowy przy ul. Jaracza sięga 1997 roku. W maju tamtego roku działkę, na której powstaje dzisiaj Carmen, kupiła Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście". Budowę czterokondygnacyjnego domu oprotestował właściciel sąsiedniej działki, na której postawił jednopiętrową willę. Przez kolejne lata spór o blok przeszedł przez wszystkie instancje. Zajmował się nim wojewoda, samorządowe kolegium odwoławcze, powiatowy i wojewódzki nadzór budowlany oraz główny inspektor budowlany. Dwa razy budowa była wstrzymana, a w roku 2003 sąd w ogóle unieważnił pozwolenie na nią. Dopiero w 2005 roku Naczelny Sąd Administracyjny ustalił, że budynek może jednak powstać.

Czytaj więcej