Budowy ciąg dalszy

2007-05-21 16:15
Carmen
Autor: brak danych

Wznowiono budowę apartamentowca przy ul. Jaracza w Łodzi. Teraz kujawski deweloper dokończy budowę mieszkań, rozpoczętą kilka lat temu przez spółdzielnię.

Apartamentowiec Carmen zbuduje włocławska firma Budizol. W budynku zmieści się 15 mieszkań. Pod obiektem ciągnąć się będzie parking podziemny. Teren będzie ogrodzony i monitorowany. Inwestor zapowiada, że mieszkania będą gotowe w sierpniu 2007 roku.

Historia budowy przy ul. Jaracza sięga 1997 roku. W maju tamtego roku działkę, na której powstaje dzisiaj Carmen, kupiła Spółdzielnia Mieszkaniowa "Śródmieście". Budowę czterokondygnacyjnego domu oprotestował właściciel sąsiedniej działki, na której postawił jednopiętrową willę. Przez kolejne lata spór o blok przeszedł przez wszystkie instancje. Zajmował się nim wojewoda, samorządowe kolegium odwoławcze, powiatowy i wojewódzki nadzór budowlany oraz główny inspektor budowlany. Dwa razy budowa była wstrzymana, a w roku 2003 sąd w ogóle unieważnił pozwolenie na nią. Dopiero w 2005 roku Naczelny Sąd Administracyjny ustalił, że budynek może jednak powstać.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej