Budowa na starcie

2009-01-23 14:51
Woronicza Qbik - pierwsze soft lofty w Polsce
Autor: Ghelamco Residential

Pierwsze soft lofty powstaną w ciągu 36 miesięcy. Na warszawskim Mokotowie u zbiegu ulic Woronicza i Racjonalizacji rozpoczyna się budowa Woronicza Qbik.

Firma Ghelamco Residential otrzymała pozwolenie na budowę Woronicza Qbik. Belgijski deweloper postawił na oryginalne rozwiązania i niebanalną architekturę. Za projekt odpowiedzialna jest pracownia architektoniczna INVI.
“Planowane w dwupoziomowych salonach okna od ściany do ściany sprawią, że nawet w zimowy dzień we wnętrzach będzie jasno. Nocą natomiast, można będzie podziwiać przez nie panoramę Warszawy” – mówi Guy Perry, prezes INVI.
W kompleksie powstanie 346 lokali: 187 dwupoziomowych loftów oraz 159 mieszkań jednopoziomowych.
“Planując naszą inwestycję chcieliśmy, by klienci mieli możliwość wyboru spośród różnorodnych propozycji. Dlatego, zaproponowaliśmy bardzo dużą rozpiętość dostępnych metraży. Najmniejsze zaplanowane w Woronicza Qbik mieszkania mają 36, największe aż 197 m2”– wyjaśnia Matylda King, Sales & Business Development Director w Ghelamco Residential.
W budynku planowane są m.in. udogodnienia dla mieszkańców, takie jak restauracja, bar kawowy czy salonik prasowy. Wewnątrz kompleksu zaaranżowane zostanie wypełnione zielenią patio o powierzchni ok. 3000 m2. Pod budynkiem znajdzie się dwupoziomowy garaż, do którego prowadzić będą dwa osobne wjazdy. Dodatkowo, każde z mieszkań posiadać będzie infrastrukturę przygotowaną do montażu inteligentnego systemu, pozwalającego na zdalne zarządzanie lokalem.

Najwyższa część budynku, zaprojektowana kaskadowo i licząca 11 kondygnacji, będzie zlokalizowana od ulicy Woronicza. W tej części kompleksu znajdą się najciekawsze mieszkania z największymi tarasami. Część zachodnia (od strony ul. Racjonalizacji) będzie liczyć 8 pięter, a skrzydło budynku zlokalizowane od wschodu - 10 pięter. Okna w najniższej, 6-ciopiętrowej części kompleksu, wychodzić będą na patio.
Matylda King z Ghelamco Residential dodaje - “Nie chcieliśmy powielać typowych projektów mieszkaniowych. Stylistyka Woronicza Qbik dostosowana jest zatem do charakteru dzielnicy. Zachowuje industrialny charakter, a równocześnie koresponduje z budynkami, które powstały tu w ostatnich latach.”
Inwestycja powstaje w okolicy, która zmieniła swoje oblicze w ostatnich latach z przemysłowego na biznesowe.

Woronicza Qbik
Autor: Ghelamco Residential
Czytaj więcej