Budimex zrealizuje drugi apartamentowiec kompleksu Dune Resort w Mielnie

2015-06-02 16:27
Apartamentowiec Dune B – nowa inwestycja realizowana w Mielnie przez Budimex
Autor: Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina Apartamentowiec Dune B – nowa inwestycja realizowana w Mielnie przez Budimex

Spółka Dune B – należąca do grupy Firmus Group – podpisała w poniedziałek 1 czerwca umowę z firmą Budimex na generalne wykonawstwo budynku mieszkalnego w Mielnie. Nowa inwestycja ma powstać do 28 kwietnia 2017. Wartość kontraktu wynosi 53,4 mln złotych.

Nowa inwestycja w Mielnie –  II etap budowy apartamentów Dune Resort

Pierwszy etap nowej inwestycji w Mielnie – nadmorskiego kompleksu Dune Resort – zakończył się w połowie czerwca 2013. Powstał wtedy apartamentowiec Dune A, który również wybudowała firma Budimex. Deweloperem zespołu jest mieleńska firma Mielno Holding-Firmus Group. Kompleks ma mieć ok. 33 tys. m2 powierzchni użytkowej.

Po dwóch latach rozpoczyna się budowa II etapu – apartamentowca Dune B, który będzie oferował kolejne 151 wakacyjnych mieszkań wykończanych pod klucz. Znajdzie się w nim 36 lokali typu studio, 80 lokali 2-pokojowych, 29 3-pokojowych i 6 penthouse’ów. W obiekcie pojawi się również strefa SPA a w niej basen pływacki, basen rekreacyjny i brodzik dla najmłodszych, a także jacuzzi, sauny i pomieszczenie do masażu. W parterze budynku zaprojektowano obszerne lobby z recepcją, zaś w podziemiach halę garażową na miejsca postojowe dla samochodów, komórki lokatorskie oraz boksy rowerowe.

II etap Dune Resort dopełni ofertę rekreacyjną pierwszego obiektu, w którym działa gabinet odnowy biologicznej, sala fitness, zaś na zewnętrznym tarasie od strony morza urządzone są dwa zewnętrzne baseny z podgrzewaną wodą.

W przyszłości ma powstać jeszcze jeden obiekt – Dune C – a w nim kolejne 80 mieszkań. W sumie w kompleksie ma powstać ok. 350 lokali mieszkalnych. Za projekt architektoniczny budynku A i B odpowiada Studio Architektoniczne Sietnicki ze Szczecina i jego założyciel dr Marek Sietnicki.


Nazwa inwestycji: II etap realizacji Dunde Resort w Mielnie
Adres inwestycji: ul. Pionierów 18, Mielno
Inwestor: Mielno Holding - Firmus Group
Autor projektu architektonicznego: Studio Architektoniczne Sietnicki
Generalny wykonawca: Budimex SA
Początek realizacji: czerwiec 2016
Planowane oddanie do użytku: 28 kwietnia 2017
Powierzchnia użytkowa: 33 tys. m2
Koszt inwestycji: 53,4 mln złotych netto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej