Bajkowe osiedle

2009-02-19 17:24
Małe Naramowice
Autor: Echo Investment

Kolorowe osiedle zacznie tętnić życiem. Echo Investment, deweloper osiedla Małe Naramowice, w lutym 2009 r. oficjalnie otworzył i udostępnił mieszkańcom Poznania kolejny etap projektu.

Osiedle Małe Naramowice jest projektem pracowni ARE sp. z o.o. Głównym założeniem architektów było odniesienie funkcji i formy tej części osiedla do klimatu Starego Rynku w Poznaniu. Architekci w bardzo nowoczesny sposób nawiązali samymi detalami architektonicznymi do charakterystycznych poznańskich kamieniczek. Kolorowe budynki ożywiają osiedle i tworzą ciekawą całość. Kompleks mieszkaniowy o tak zróżnicowanej architekturze, akcentowanej użytymi materiałami o intensywnych barwach, przyciąga spojrzenia.
Rynek osiedla Małe Naramowice to część dużego projektu mieszkaniowego. W ofercie znajdują się mieszkania o powierzchniach od 40 m2 do 215,7 m2 z możliwością łatwego łączenia lokali i wprowadzania zmian aranżacyjnych. Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano atrakcyjne mieszkania dwupoziomowe. Partery kamieniczek w Rynku Małych Naramowic zostały przeznaczone na lokale usługowe o powierzchni od ok. 18 m2 do prawie 400 m2.
Całość powstaje na działce o powierzchni ok. 50 ha przy ul. Rubież. Po zrealizowaniu wszystkich etapów osiedla zamieszka w nim łącznie około 5000 osób. Do dziś zrealizowane zostały 3 etapy budowy o łącznej liczbie 281 mieszkań i 15 lokali użytkowych.

Inwestycja to nie tylko domy, ale także zagospodarowanie terenu i utworzenie na nim miejsc pełniących funkcje rekreacyjne i edukacyjne. W kolejnych etapach powstaną boiska, ścieżka rowerowa i tereny spacerowe. Planowana jest również budowa przedszkola i innych obiektów użyteczności publicznej.
Oddany do użytkowania Rynek to główne zaplecze handlowe i usługowe Małych Naramowic.
Koszt inwestycji Rynku Małych Naramowic to blisko 45 mln zł. Realizacja tego etapu zakończyła się w IV kwartale 2008 r. Generalnym wykonawcą była firma ROSA – BUD z Radomia.

Małe Naramowice
Autor: Echo Investment

Oto jak deweloper opisuje osiedle Małe Naramowice:

"IDEA
Przedmieścia dużego miasta, zadbane uliczki, domy tonące w zieleni, roześmiane dzieciaki na rowerach… to Naramowice – dzielnica, która dzięki naszej inwestycji zmienia się nie do poznania. Małe Naramowice to przemyślane zamierzenie architektoniczne, które ma na celu realizację dużego osiedla wkomponowanego w malownicze tereny w północno-wschodniej części Poznania. To inwestycja, która łączy uroki mieszkania za miastem z funkcjonalnością dużej aglomeracji. To miejsce, gdzie można poczuć wyjątkowy klimat przedmieścia – przyjazne dla dzieci i idealne do spędzania wolnego czasu.

LOKALIZACJA
Cisza, spokój, piękna okolica, niedaleko lasy, nadwarciańskie łąki… Dojazd do centrum miasta zajmuje zaledwie 15 minut. Jeszcze szybszy dostęp zapewni planowana ul. Nowa Naramowicka i przedłużenie ul. Stoińskiego. Osiedle ma też dobre połączenia komunikacją miejską z innymi dzielnicami miasta. W sąsiedztwie mieszkańcy znajdą przedszkola, szkoły, przychodnie, basen, sklepy i punkty usługowe. Niedaleko stąd do rezerwatu przyrody Żurawiniec, popularnego miejsca spacerów, rekreacji i wycieczek rowerowych.

BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA
W osiedlu zastosowano liczne udogodnienia poprawiające komfort życia mieszkańców: system jednego klucza, domofony, wózkownie, garaże i miejsca postojowe. Wszystkie mieszkania mają balkony, przeszklone werandy, tarasy lub loggie. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla, do projektu wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań monitoringu i kontroli dostępu."

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej