Bajkowe osiedle

2009-02-19 17:24
Małe Naramowice
Autor: Echo Investment

Kolorowe osiedle zacznie tętnić życiem. Echo Investment, deweloper osiedla Małe Naramowice, w lutym 2009 r. oficjalnie otworzył i udostępnił mieszkańcom Poznania kolejny etap projektu.

Osiedle Małe Naramowice jest projektem pracowni ARE sp. z o.o. Głównym założeniem architektów było odniesienie funkcji i formy tej części osiedla do klimatu Starego Rynku w Poznaniu. Architekci w bardzo nowoczesny sposób nawiązali samymi detalami architektonicznymi do charakterystycznych poznańskich kamieniczek. Kolorowe budynki ożywiają osiedle i tworzą ciekawą całość. Kompleks mieszkaniowy o tak zróżnicowanej architekturze, akcentowanej użytymi materiałami o intensywnych barwach, przyciąga spojrzenia.
Rynek osiedla Małe Naramowice to część dużego projektu mieszkaniowego. W ofercie znajdują się mieszkania o powierzchniach od 40 m2 do 215,7 m2 z możliwością łatwego łączenia lokali i wprowadzania zmian aranżacyjnych. Na ostatnich kondygnacjach zaprojektowano atrakcyjne mieszkania dwupoziomowe. Partery kamieniczek w Rynku Małych Naramowic zostały przeznaczone na lokale usługowe o powierzchni od ok. 18 m2 do prawie 400 m2.
Całość powstaje na działce o powierzchni ok. 50 ha przy ul. Rubież. Po zrealizowaniu wszystkich etapów osiedla zamieszka w nim łącznie około 5000 osób. Do dziś zrealizowane zostały 3 etapy budowy o łącznej liczbie 281 mieszkań i 15 lokali użytkowych.

Inwestycja to nie tylko domy, ale także zagospodarowanie terenu i utworzenie na nim miejsc pełniących funkcje rekreacyjne i edukacyjne. W kolejnych etapach powstaną boiska, ścieżka rowerowa i tereny spacerowe. Planowana jest również budowa przedszkola i innych obiektów użyteczności publicznej.
Oddany do użytkowania Rynek to główne zaplecze handlowe i usługowe Małych Naramowic.
Koszt inwestycji Rynku Małych Naramowic to blisko 45 mln zł. Realizacja tego etapu zakończyła się w IV kwartale 2008 r. Generalnym wykonawcą była firma ROSA – BUD z Radomia.

Małe Naramowice
Autor: Echo Investment

Oto jak deweloper opisuje osiedle Małe Naramowice:

"IDEA
Przedmieścia dużego miasta, zadbane uliczki, domy tonące w zieleni, roześmiane dzieciaki na rowerach… to Naramowice – dzielnica, która dzięki naszej inwestycji zmienia się nie do poznania. Małe Naramowice to przemyślane zamierzenie architektoniczne, które ma na celu realizację dużego osiedla wkomponowanego w malownicze tereny w północno-wschodniej części Poznania. To inwestycja, która łączy uroki mieszkania za miastem z funkcjonalnością dużej aglomeracji. To miejsce, gdzie można poczuć wyjątkowy klimat przedmieścia – przyjazne dla dzieci i idealne do spędzania wolnego czasu.

LOKALIZACJA
Cisza, spokój, piękna okolica, niedaleko lasy, nadwarciańskie łąki… Dojazd do centrum miasta zajmuje zaledwie 15 minut. Jeszcze szybszy dostęp zapewni planowana ul. Nowa Naramowicka i przedłużenie ul. Stoińskiego. Osiedle ma też dobre połączenia komunikacją miejską z innymi dzielnicami miasta. W sąsiedztwie mieszkańcy znajdą przedszkola, szkoły, przychodnie, basen, sklepy i punkty usługowe. Niedaleko stąd do rezerwatu przyrody Żurawiniec, popularnego miejsca spacerów, rekreacji i wycieczek rowerowych.

BEZPIECZEŃSTWO I WYGODA
W osiedlu zastosowano liczne udogodnienia poprawiające komfort życia mieszkańców: system jednego klucza, domofony, wózkownie, garaże i miejsca postojowe. Wszystkie mieszkania mają balkony, przeszklone werandy, tarasy lub loggie. Aby zwiększyć poczucie bezpieczeństwa mieszkańców osiedla, do projektu wprowadzono szereg nowoczesnych rozwiązań monitoringu i kontroli dostępu."

Czytaj więcej