Apartamenty przy Krasińskiego: nowe osiedle mieszkaniowe na Żoliborzu

2011-07-11 13:06
Rusza sprzedaż Apartamentów przy Krasińskiego: nowe osiedle na Żoliborzu
Autor: Solski BM Sp. z o.o.

Atlas Estates rozpoczyna nowy projekt, osiedle mieszkaniowe na Żoliborzu - Apartamenty przy Krasińskiego. Atlas Estates aktualnie finalizuje rozmowy dotyczące finansowania projektu oraz zmierzające do wybrania generalnego wykonawcy. Rozpoczęcie budowy powinno nastąpić w sierpniu br. Zgodnie z założeniami, pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do apartamentów w drugiej połowie 2013 roku.

Apartamenty przy Krasińskiego: nowe osiedle na Żoliborzu
Autor: Solski BM Sp. z o.o. Apartamenty na Żoliborzu

Apartamenty w Warszawie, Żoliborz

Autorem projektu architektonicznego Apartamentów przy Krasińskiego jest architekt Krzysztof Pasternak z dip Biuro projektów. Powierzchnia użytkowa całej inwestycji (bez garaży) wynosi 23 100 mkw. Ostateczny termin realizacji osiedla mieszkaniowego jest planowany na koniec 2013 r. Oficjalna sprzedaż mieszkań ruszyła 8 lipca br.

Nowe osiedle mieszkaniowe Apartamenty przy Krasińskiego powstaną przy skrzyżowaniu ulic Przasnyskiej i Krasińskiego, w części Żoliborza Południowego, w niedużej odległości od centrum handlowo-rozrywkowego „Arkadia”.

Budynki mieszkalne i lokale handlowe

Osiedle mieszkaniowe na Żoliborzu to łącznie 303 apartamenty rozlokowane w dwóch budynkach mieszkalnych. Wysokość kompleksu będzie zróżnicowana: 6-piętrowe budynki z 9-piętrowymi dominantami. Powierzchnia dostępnych w projekcie lokali wynosić będzie od 28 do 125 mkw. Ponad połowa mieszkań w inwestycji mieszkaniowej Apartamenty przy Krasińskiego będzie dwupokojowa, reszta to kawalerki i mieszkania trzy- i czteropokojowe. Deweloper oferuje również tzw. mieszkania wielopokoleniowe z dwoma wejściami. Wysokość mieszkań sięga 2,70 m, a na piętrach od 7. do 9. –  2,90 m.
Wejście do budynków będzie prowadziło przez lobby z recepcją. Podziemną część kompleksu zajmą 2-kondygnacyjny garaż i dodatkowe pomieszczenia gospodarcze. Pomiędzy budynkami zaprojektowane zostały zielone dziedzińce oraz plac zabaw dla dzieci.

Elewacja budynków będzie pokryta okładziną ceramiczną z elementami kamienia naturalnego. Na parterze budynków zaplanowano lokale handlowo-usługowe i biurowe o powierzchni od 50 o 190 mkw. Pomieszczenia mogą zostać dostosowane do indywidualnych potrzeb najemców, jak również zostać wykorzystane jako lokale gastronomiczne.

Czytaj więcej