Apartamenty przy Emilii Plater

2007-06-18 19:14

Ekskluzywny apartamentowiec przy Emilii Plater w Warszawie wybuduje firma Engel, która dostała już pozwolenie na budowę. Inwestycja rozpocznie się najprawdopodobniej w lipcu 2007 roku.

Budynek powstanie w miejscu, gdzie kiedyś mieściła się dawna fabryka wind. Mimo tego, że teren w kształcie wąskiego prostokąta nie należał do najłatwiejszych, polsko-belgijska pracownia Projekt poradziła sobie z jego zagospodarowaniem. Z planów wyłania się ośmiopiętrowy budynek z pięciopiętrowym frontem od strony Emilii Plater. Obiekt nie będzie przylegał od strony południowej do ślepej ściany kamienicy - powstanie między nimi wąski przesmyk.

Apartamentowiec będzie miał około 7 tys. m2 powierzchni, z czego tysiąc przeznaczony zostanie na powierzchnie biurowe. Pod budynkiem powstanie garaż podziemny na 84 miejsca. Każda kamienica będzie miała 74 mieszkania, których metraż wahać się będzie od 43 do 120 m2. Największe dwupoziomowe lokale powstaną na ostatnich piętrach, gdzie otoczone zostaną tarasami. Dużo światła wewnątrz zapewnią mieszkańcom ogromne, sięgające do sufitu okna. Umieszczone zostaną one od strony zielonego skweru po północnej stronie budynku.

Inwestycja nie należy do najtańszych, ale mieszkania również także będą dla nielicznych. Metr kwadratowy kosztuje od 12 do ponad 20 000 zł. Większość zainteresowanych stanowią obcokrajowcy, choć wśród chętnych na zakup mieszkań nie brakuje Polaków. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 15 mln. euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej