Apartamentowiec WaterLane: wiecha zawieszona

2011-05-24 14:52
Apartamentowiec Waterlane
Autor: 2mgroup. Marketing Solutions s.c.

19 maja 2011 zawisła wiecha na apartamentowcu WaterLane przy ul. Szafarnia 11 w Gdańsku. Inwestycja realizowana jest przez Vitania Group. Symboliczna uroczystość zakończyła realizację stanu surowego pierwszego etapu budowy, który zostanie zakończony na jesieni br. Generalnym wykonawcą apartamentowca jest firma HOCHTIEF Polska.

Apartamentowiec WaterLane realizowany jest w dwóch etapach, z których pierwszy oddany zostanie do użytku na jesieni 2011 r., drugi rok później, w 2012 roku. W ramach inwestycji powstanie łącznie 148 apartamentów, większość z widokiem na Motławę, Stare Miasto i Marinę.

Przeczytaj koniecznie: Vantage Development rozpoczyna budowę biurowca Epsilon

– WaterLane jest niezwykłym miejscem – powiedział Rony Livni, Dyrektor Generalny Vitania Group. Nasi goście już w czasie uroczystości zawieszenia wiechy mieli szansę to poczuć. Widok na Starówkę i Marinę z tarasu penthousu na piątym piętrze jest wątkowy –  dodaje Rony Livni.

Inwestycja WaterLane wpisała się w proces transformacji zarówno ulicy Szafarnia, jak i części Śródmieścia. Wraz z innymi inwestycjami mieszkaniowymi już zrealizowanymi w tym rejonie, jak i w trakcie budowy, oraz Hotelem Gdańsk, przebudowanym z zabytkowego spichlerza, projekt Vitania Group zmienił tę część Gdańska w nowoczesną i tętniącą życiem dzielnicę.

Dodatkowo komfort życia mieszkańców apartamentowca WaterLane podniesie budowa Obwodnicy Południowej, która powinna zostać zakończona do maja 2012, czy Trasy Sucharskiego. Obie inwestycje zmniejszą natężenie ruchu komunikacyjnego w tej okolicy.

 – Zachęceni przez WaterLane, obecnie rozglądamy sie za nowymi projektami inwestycyjnymi zarówno w Trójmieście jaki i w całej Polsce – powiedział Rony Livni.

Inwestorem WaterLane jest spółka AV Szafarnia Sp. z o.o., spółka córka Vitania Group, natomiast generalnym wykonawcą Hochtief Polska SA.

Apatramentowiec Waterlane
Autor: 2mgroup. Marketing Solutions s.c.
Czytaj więcej