Złota 44 wyłania się z ziemi

2008-07-28 12:03
Złota 44
Autor: brak danych

W maju 2008 roku firma firma Orco Group otrzymała prawomocne pozwolenie na budowę apartamentowca Złota 44. Wraz z tą wiadomością prace budowlane przy realizacji projektu ruszyły natychmiast.

Generalny wykonawca - firma Besix - zakończyła w maju prace przygotowawcze na terenie niedawno wyburzonego centrum handlowego City Centre, z którego zostały wykorzystane dwa poziomy garaży podziemnych. Obecnie apartamentowiec wyłania się z ziemi.
Wiosną przyszłego roku budowa osiągnie poziom apartamentów i wówczas Złota 44 będzie rosła z prędkością jednego piętra tygodniowo. Za rok budynek osiągnie wysokość ponad 10 pięter. W tym czasie będą też instalowane fasady oraz rozpoczną się prace wykończeniowe.

 

 

Złota 44 będzie luksusowym apartamentowcem wzniesionym w samym sercu Warszawy. Powierzchnia użytkowa samych mieszkań to ponad 35 000 m2, kubatura budynku wynosi  260 000 m3. Projekt Libeskinda opiera się na wyobrażeniu orła wzbijającego się do lotu. W ten sposób udało się jednocześnie zachować i połączyć polską tradycję ze standardami światowej architektury. Wraz z tą inwestycją zostanie gruntownie odnowione otoczenie wieży - miejska zielona strefa oferująca zarówno teren publicznie dostępny jak i obszary dla rekreacji.

 

 

Firma Orco Property Group zleciła studiu Daniela Liebeskinda zaprojektowanie inwestycji Złota 44 zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Rozwiązania oszczędzające energię przełożą się na jej mniejsze zużycie o 10-20%. Ponadto budynek będzie kontrolowany przez inteligentny system zarządzania z automatycznym systemem sterowania w każdym apartamencie. Zaawansowane rozwiązania, jakie znajdą zastosowania w budynku, obejmą między innymi: system odzyskiwania ciepła, ekonomizery, ulepszoną, grubszą fasadę, która ogranicza utratę ciepła oraz energooszczędne oświetlenie. Zakończenie prac budowlanych przewidziane jest na pierwsze półrocze 2010 roku.

Zobacz także:

Złota 44>>>

Złota 44 jedzie do Cannes>>>

lipiec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej