Zawisła wiecha na Nowym Domu Jabłkowskich

2011-01-20 10:06
Nowy Dom Jabłkowskich
Autor: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy SA Nowy Dom Jabłkowskich

HOCHTIEF Polska Oddział w Warszawie zawiesił wiechę na budynku Nowy Dom Jabłkowskich w Warszawie. Symboliczna uroczystość zakończyła realizację stanu surowego biurowo-usługowego obiektu w niespełna 12 miesięcy po rozpoczęciu jego realizacji.

Zawisła wiecha na Nowym Domu Jabłkowskich. Warszawski Oddział HOCHTIEF Polska zakończył roboty konstrukcyjne żelbetowe w obiekcie. Obecnie prowadzi prace instalacyjne wewnątrz budynku i wykończeniowe na poziomach podziemnych. W fazie końcowej znajdują się roboty murowe nadziemnych kondygnacji. Prowadzone są również prace dekarskie. Rozpoczął się także montaż elewacji z piaskowca z kamiennymi elementami oraz okien. Pod koniec stycznia rozpoczną się prace wykończeniowe na piętrach nadziemnych.

Nowy Dom Jabłkowskich wznoszony jest w centrum Warszawy, przy styku ulic Brackiej i Chmielnej. Inwestorem projektu są spółki zależne firm LHI Leasing Polska sp. z o.o. oraz Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy S.A. Powierzchnia 6-kondygnacyjnego budynku wyniesie 4500 mkw. Na parterze przewidziano część usługową, a na pozostałych piętrach biura. Projekt obejmuje również budowę dwupoziomowego garażu podziemnego.  Bryła budynku będzie przypominać budynki przedwojenne, a rozwiązania architektoniczne nawiązywać do stylu sąsiednich budynków. Zakończenie robót planowane jest na czerwiec 2011 roku.

Więcej o historii i projekcie Nowy Dom Jabłkowskich przeczytaj TUTAJ.

Wizualizacja Nowego Domu Jabłkowskich
Autor: Atelier 3 Girtler & Girtler
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej