Wrocławski Park Przemysłowy w europejskim stylu - Centrum Konferencyjne

2009-11-17 17:57
Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego
Autor: Arkop s.j.

Pracownia Projektowa BB Studio Architektoniczno-Budowlane ZREMB pod kierunkiem Głównego Architekta Stefana Bigdy - w wyniku wygranego przetargu nieograniczonego - wykonała projekt wielobranżowy budynku Centrum Konferencyjnego Wrocławskiego Parku Przemysłowego z recepcją, restauracją oraz przedszkolem dla dzieci klientów WPP.

Centrum Konferencyjne WPP

W otwartym wiosną 2009 roku Centrum Konferencyjnym WPP odbyła się uroczysta gala z okazji zakończenia realizacji przez Zarządcę terenu - Dozamel sp. z o.o. - projektu inwestycji unijnych we Wrocławskim Parku Przemysłowym.
Na terenie WPP, utworzonym w 2005 roku z połączenia obszarów dawnych zakładów przemysłowych Archimedes, Dolmel i Pafawag, prócz zakończonej inwestycji budowy nowego obiektu recepcyjno-konferencyjnego, zrealizowano inwestycje infrastrukturalne, termomodernizacje oraz modernizacje - współfinansowane przez Unię Europejską z funduszu strukturalnego: "Tworzenie korzystnych warunków dla rozwoju firm". Teren ten objęty jest strefą ochrony konserwatorskiej i obserwacji archeologicznej.
Zaprojektowany przez BB Studio ZREMB budynek Centrum Konferencyjnego znajduje się w sąsiedztwie zabytkowej bramy wjazdowej do obecnego Wrocławskiego Parku Przemysłowego.

Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego
Autor: Dozamel Sp. z o.o. Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego

Dla podkreślenia walorów i znaczenia głównego wejścia do obiektu, który stanowi uzupełnienie zabytkowej pierzei ulicy Fabrycznej - usytuowano w tej strefie - w otoczeniu małej architektury - płytki zbiornik wodny. Przerzucony ponad nim mostek prowadzi gości do głównego hallu z recepcją. Atrakcyjnym elementem architektonicznym w strefie frontowej jest osłona klatki schodowej w kształcie wertykalnej miedzianej fali "spływającej" do zaprojektowanego zbiornika wodnego (wyposażonego w cyrkulacyjny system oczyszczania). Całość uzupełniają elewacje pokryte okładziną klinkierową. Projektanci BB Studia Architektoniczno-Budowlanego ZREMB zadbali o to, by prócz zachowanej w całości zieleni istniejącej, uzupełnić zasoby florystyczne terenu objętego inwestycją o nowe nasadzenia zielenią wysoką i niską.

Rezultatem pracy zespołu architektów BB Studia ZREMB jest projekt usytuowanego w zespole architektury postindustrialnej obiektu użyteczności publicznej klasy A, o formie przestrzennej harmonijnie wpisującej się w historyczne środowisko urbanistyczne. Niekonwencjonalne - pionierskie założenia funkcjonalne - stały się wyzwaniem dla projektantów.
W efekcie powstał budynek, w którym klienci Wrocławskiego Parku Przemysłowego mogą zdobyć wszelkie potrzebne wiadomości o WPP i uczestniczyć w organizowanych konferencjach i szkoleniach, pozostawiając w razie potrzeby swoje pociechy pod opieką wykwalifikowanej kadry pedagogicznej w zespole pomieszczeń 3-oddziałowego przedszkola, wzbogaconego o część ogrodową.
Funkcje recepcyjno-gastronomiczne (recepcja i restauracja) umieszczono na parterze obiektu, dodając dostępne z hallu przedszkole. Na wyższych kondygnacjach usytuowano przestrzenie biurowe pod wynajem, zaprojektowane w formie "przestrzeni otwartej" - elastycznie kształtowane w zależności od bieżących potrzeb. Na ostatniej - czwartej kondygnacji - znajduje się zespół sal konferencyjnych wyposażonych w mobilne ściany działowe, system audio-video i wyjścia do okalających budynek otwartych galerii - loggii. Wszystkie kondygnacje budynku dostępne są dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie prowadzona jest również obserwacja elektroniczna (całodobowa ochrona i kontrola). Centrum Konferencyjne wybudowała wrocławska firma Arkop sp.j.

Centrum Konferencyjne Wrocławskiego Parku Przemysłowego
Autor: Arkop s.j.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej