Wola House. Unidevelopment buduje kolejny biurowiec w Warszawie

2013-03-04 10:00
Wola House. Unidevelopment buduje kolejny biurowiec na Woli
Autor: Unidevelopment Wola House, biurowiec klasy A o powierzchni najmu 22 378 mkw, zostanie wybudowany w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia. Biurowiec firmy Unidevelopment będzie liczył 11 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne

Spółka Unidevelopment zamierza wybudować kolejny biurowiec klasy A w Warszawie. Powierzchnia najmu w budynku Wola House wyniesie ponad 22 000 kw. Unidevelopment czeka na wydanie pozwolenia na budowę inwestycji. Planowany termin zakończenia prac i oddania do użytku biurowca to początek 2015 roku.

Wola House, biurowiec klasy A o powierzchni najmu 22 378 mkw, zostanie wybudowany w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia. Budynek będzie miał 11 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne przeznaczone na parking dla ponad 400 samochodów.

Średnia powierzchnia najmu typowego piętra wyniesie 2130 mkw. Na parterze budynku zlokalizowany będzie ogólnodostępny lokal gastronomiczny oraz przestrzenie biurowo-usługowe. Na wyższych piętrach planowane są powierzchnie biurowe typu open-space z możliwością ich podziału i aranżacji zgodnie z potrzebami przyszłych najemców.

Lokalizacja inwestycji odgrywa ważną rolę. Zaletą jest przede wszystkim dobra infrastruktura i możliwość sprawnej komunikacji z pozostałymi dzielnicami miasta. Inwestycja zostanie zrealizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP Warszawa Zachodnia. Dodatkowo w pobliżu biurowca w najbliższych latach powstanie stacja drugiej linii metra.

Spółka Unidevelopment uzyskała już pozwolenie na budowę obiektu o powierzchni najmu 19 000 mkw. Firma złożyła jednak wniosek o zamienne pozwolenie na budowę biurowca o powierzchni najmu 22 378 mkw. Obiekt o takich parametrach jest zgodny z nowym planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego, przyjętym w uchwale Rady Miasta z 5 lipca 2012 roku. 

Inwestor będzie starał się o uzyskanie dla biurowca Wola House certyfikatu ekologicznego LEED lub BREEM. Biurowiec na warszawskiej Woli zaprojektowali architekci z pracowni Arch Magic. Budynek będzie składał z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w połowie 2012 roku. Planowany termin oddania do użytku inwestycji to początek 2015 roku. 

Wola House. Unidevelopment buduje kolejny biurowiec na Woli
Autor: Unidevelopment Konstrukcja biurowca Wola House, który firma Unidevelopment planuje wybudować przy Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, składać się będzie z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej