Wola House. Unidevelopment buduje kolejny biurowiec w Warszawie

2013-03-04 10:00
Wola House. Unidevelopment buduje kolejny biurowiec na Woli
Autor: Unidevelopment Wola House, biurowiec klasy A o powierzchni najmu 22 378 mkw, zostanie wybudowany w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia. Biurowiec firmy Unidevelopment będzie liczył 11 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne

Spółka Unidevelopment zamierza wybudować kolejny biurowiec klasy A w Warszawie. Powierzchnia najmu w budynku Wola House wyniesie ponad 22 000 kw. Unidevelopment czeka na wydanie pozwolenia na budowę inwestycji. Planowany termin zakończenia prac i oddania do użytku biurowca to początek 2015 roku.

Wola House, biurowiec klasy A o powierzchni najmu 22 378 mkw, zostanie wybudowany w Warszawie przy Al. Prymasa Tysiąclecia. Budynek będzie miał 11 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne przeznaczone na parking dla ponad 400 samochodów.

Średnia powierzchnia najmu typowego piętra wyniesie 2130 mkw. Na parterze budynku zlokalizowany będzie ogólnodostępny lokal gastronomiczny oraz przestrzenie biurowo-usługowe. Na wyższych piętrach planowane są powierzchnie biurowe typu open-space z możliwością ich podziału i aranżacji zgodnie z potrzebami przyszłych najemców.

Lokalizacja inwestycji odgrywa ważną rolę. Zaletą jest przede wszystkim dobra infrastruktura i możliwość sprawnej komunikacji z pozostałymi dzielnicami miasta. Inwestycja zostanie zrealizowana w bezpośrednim sąsiedztwie dworca PKP Warszawa Zachodnia. Dodatkowo w pobliżu biurowca w najbliższych latach powstanie stacja drugiej linii metra.

Spółka Unidevelopment uzyskała już pozwolenie na budowę obiektu o powierzchni najmu 19 000 mkw. Firma złożyła jednak wniosek o zamienne pozwolenie na budowę biurowca o powierzchni najmu 22 378 mkw. Obiekt o takich parametrach jest zgodny z nowym planem miejscowego zagospodarowania przestrzennego, przyjętym w uchwale Rady Miasta z 5 lipca 2012 roku. 

Inwestor będzie starał się o uzyskanie dla biurowca Wola House certyfikatu ekologicznego LEED lub BREEM. Biurowiec na warszawskiej Woli zaprojektowali architekci z pracowni Arch Magic. Budynek będzie składał z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H. Budowa obiektu powinna rozpocząć się w połowie 2012 roku. Planowany termin oddania do użytku inwestycji to początek 2015 roku. 

Wola House. Unidevelopment buduje kolejny biurowiec na Woli
Autor: Unidevelopment Konstrukcja biurowca Wola House, który firma Unidevelopment planuje wybudować przy Al. Prymasa Tysiąclecia w Warszawie, składać się będzie z trzech prostopadłościennych brył, ułożonych w kształt litery H
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej