Wmurowano kamień węgielny pod Sky Tower we Wrocławiu

2008-04-18 15:21
Sky Tower
Autor: brak danych

W samym centrum Wrocławia powstaje nowoczesny wieżowiec klasy A - Sky Tower. Wieżowiec wyróżnia się swoją architekturą, głównie ze względu na 258-metrową wieżę, w której zaplanowano apartamenty oraz powierzchnię biurową. W kompleksie będzie też m.in. galeria handlowa oraz centrum rekreacji.

Prace rozbiórkowe budynku Poltegor, w miejscu którego powstaje wieżowiec Sky Tower Wrocław, rozpoczęły się w drugim kwartale 2007 roku i zostały zakończone z końcem  roku. Z placu budowy przed rozpoczęciem prac nad nową inwestycją wywieziono
200 tys. m3 ziemi.  W trakcie prac fundamentowych wylanych będzie 200 tys. m3 betonu. Do budowy kompleksu zużytych zostanie łącznie 30 tys. ton stali zbrojnej, natomiast na przeszklenie fasad zużytych zostanie 70 tys. m2 szkła.

Do przygotowania projektu przystąpiło Biuro Projektów Walas. Projekt konstrukcji i posadowienie budynku opracowane zostały przez warszawską pracownię  BWL Projekt. Wpływ wiatru na konstrukcję i elewacje był wynikiem analiz wykonanych przez specjalistów z firmy RWDI Anemos z Londynu. Projektem zarządza firma Mace Polska. 
Obiekt zbudowany według koncepcji "miasta w mieście" będzie  składał się z 6 połączonych ze sobą budynków, w których zostaną ulokowane apartamenty oraz biura. Każdy z budynków będzie miał własną recepcję z 24-godzinną obsługą. W 5 budynkach wydzielonych zostanie 844 apartamenty,  wielkości od 41-323 m2. Ponad połowa z nich będzie usytuowana w wieży. Dla apartamentów zainstalowano dedykowany system zarządzania zapewniający właścicielowi dostęp do Internetu, sieci telefonicznej i telewizji (naziemnej, satelitarnej, kablowej). Do dyspozycji mieszkańców i gości kompleksu pozostanie m.in. galeria handlowa, klub fitness, kort tenisowy, centrum medyczne oraz SPA. Kompleks będzie miał parking o czterech kondygnacjach z 2000 miejscami. Wejście do kompleksu będzie ozdobione rzeźbami ze zbioru "Profil Czasu" autorstwa Salvadora Dali.

Główny wykonawca: LC Corp SA 
Pozwolenie na budowę - prace ziemne: IV 2007
Wyburzenie budynku Poltegor: VI-IX 2007
Pozwolenie na budowę: VIII 2007
Rozpoczęcie budowy: III 2008
Planowane oddanie obiektu do użytku: pierwsza połowa 2011
Cena mieszkań: od 14,5 tys. zł/m2 brutto

kwiecień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej