Wmurowano kamień węgielny pod Galerię Bałtycką

2007-05-21 19:09

Uroczystości odbyły się 11 września 2006 roku. Prace budowlane nad przyszłym pięciokondygnacyjnym centrum handlowym zaczęły się w marcu br. Inwestorem projektu, którego realizacja obiektu potrwa do jesieni 2007 roku, jest ECE Projektmanagement.

Na początku wiosny HOCHTIEF Polska Oddział Budokor we współpracy z HOCHTIEF Construction Oddział Berlin - Brandenburg rozpoczęli najważniejsze roboty z zakresu konstrukcji podziemnej i budowy parteru. W Bałtyckiej Galerii na trzech kondygnacjach ma się znaleźć ok. 200 sklepów, kawiarni i restauracji. Dwie ostatnie zajmie wielopoziomowy parking z ponad 1000 miejsc parkingowych. Wiele sieci handlowych już podpisało umowy najmu powierzchni. Najemcami będą zarówno duże firmy międzynarodowe, jak również lokalne, dobrze znane w Trójmieście i okolicach.

Jak na plaży

Galeria Bałtycka ma nawiązywać swoim wyglądem do bliskiego sąsiedztwa z Bałtykiem. Charakterystyczny element budynku o konstrukcji żelbetowej stanowi elewacja z piaskowca oraz liczne przeszklenia. Ponadto w środku będą przeważać motywy piaszczystej plaży, morza i słońca, a także jasna kolorystyka i meble w stylu marynistycznym. Ciekawymi rozwiązaniami architektonicznymi okazują się również pasaże zaprojektowane w formie trójkątów.

Galeria Bałtycka będzie - poza centrum handlowym - miejscem imprez kulturalnych. Planowany całoroczny program kulturalny przewiduje organizację m.in. koncertów, wystaw oraz imprez o charakterze sportowym. Centrum powstanie przy trasie łączącej Gdańsk, Sopot i Gdynię, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca szybkiej kolejki miejskiej, dworca autobusowego i przystanków kilku linii tramwajowych.
HOCHTIEF Polska rozpoczął działalność w 1996 roku. Firma specjalizuje się w budownictwie obiektów przemysłowych, biurowych, użyteczności publicznej, handlowo-rozrywkowych, mieszkaniowych oraz w realizacji budowli inżynierskich. Przedsiębiorstwo realizuje również obiekty w systemie Construction Management oraz prowadzi działalność deweloperską, która koncentruje się na projektach o wartości do ok. 10 mln euro. W styczniu 2006 roku powołano do życia oddział Infrastruktura. Jednostka ta realizuje obiekty z zakresu infrastruktury drogowo-mostowej, kolejowej, portowej i ochrony środowiska.
Firma zatrudnia dziś 697 osób. Działa w Warszawie, Poznaniu, Katowicach  i w Gdańsku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej