Wmurowanie kamienia w Toruniu

2009-10-27 9:18
B&B Hotels
Autor: Tomasz Kołodziejski

Udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli m.in. Adam Popielewski - architekt Miasta, dyrektor Wydziału Architektury i Budownictwa UMT oraz Andrzej Pietrowski - dyrektor Wydziału Współpracy Zewnętrznej i Informacji UMT. Oficjalnego wmurowania dokonali Georges Sampeur - prezes zarządu Grupy B&B Hotels, Eric Agnello - dyrektor generalny RD bud sp. z o.o. oraz Jolanta Halagarda z Pracowni Projektowej Arbapol.

Nowa sieć hoteli - francuska B&B Hotels, będzie musiała zmierzyć się niedługo z wysoką jakością świadczonych usług hotelowych i przyjazną ceną. Firma zaplanowała uruchomienie w Toruniu nowego dwugwiazdkowego hotelu.
21 października, w trakcie uroczystości rozpoczęcia budowy inwestycji, pod realizację obiektu został wmurowany symboliczny kamień węgielny. Pierwsi goście będą mogli przekroczyć próg hotelu w 2010 r.
Francuska sieć hotelowa B&B, działająca na rynku już od 19 lat, to ponad 200 hoteli klasy ekonomicznej, głównie we Francji i Niemczech. Toruński hotel będzie pierwszym obiektem tej sieci w Polsce.

Na pytanie, dlaczego na miejsce swojej pierwszej inwestycji inwestorzy wybrali właśnie Toruń, odpowiadają:

- To bardzo piękne miasto, które szybko się rozwija. Lokalizacja w samym sercu Torunia, u zbiegu ul. Szumana i Wałów gen. Sikorskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie Starówki jest bardzo atrakcyjna - powiedziała Beatrice Gardon, kierownik projektu z B&B Hotels.

Toruński hotel będzie miał cztery kondygnacje naziemne. Znajdą się tam 93 wygodnie zaprojektowane, nowoczesne i wyciszone pokoje z łazienkami, wyposażone w bezprzewodowy Internet wi-fi i klimatyzację.

Wmurowanie Kamienia węgielnego pod inwestycję B&B Hotels
Autor: Tomasz Kołodziejski
B&B Hotels
Autor: materiały od agencji Bluevine Consulting

- To będzie nowoczesna architektura, nawiązująca elementami do poprzedniej zabudowy Szpitala Wojskowego - opowiada Jolanta Halagarda, architekt z krakowskiej Pracowni Projektowej Arbapol, autor projektu.

- Lubimy, gdy realizowane przez nas projekty, wrastają w lokalny klimat miejsca. Toruński hotel to nie tylko nowe miejsca pracy, ale też wymierne korzyści dla społeczności lokalnej. Jesteśmy wrażliwi społecznie, dlatego od wielu lat, wspólnie z naszymi partnerami, pomagamy toruńskim domom dziecka. Z uwagi na lokalizację hotelu w ścisłym centrum starego miasta, toruński obiekt musiał być nie tylko bardzo estetyczny i jednocześnie oryginalny, dlatego poprosiliśmy dzieci z Domu Harcerza w Toruniu o pomalowanie ogrodzenia inwestycji w wymyślone przez siebie wzory. W zamian przekazaliśmy na potrzeby tej instytucji fundusze, pozwalające na zakup materiałów plastycznych - mówi przedstawiciel generalnego wykonawcy inwestycji, Eric Agnello, dyrektor generalny RD bud sp. z o.o.
należącej do francuskiej niezależnej grupy budowlano-deweloperskiej Rabot Dutilleul.

Na rynku polskim spółka istnieje od 1997 roku, a jej główną specjalizacją jest realizacja "pod klucz" centrów handlowych, hoteli, biur, jednostek produkcyjnych i obiektów logistycznych, a także poważne projekty renowacyjne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej