Wawel rozbudowuje zakład w Dobczycach

2010-10-27 11:07
Zakład produkcyjny Wawel w Dobczycach
Autor: mat. TBWA PR

Spółka Wawel rozpoczęła kolejną fazę rozbudowy swojego zakładu produkcyjnego w Dobczycach, k. Krakowa. Inwestycja, o wartości ponad 21,6 mln zł, zwiększy moce produkcyjne o ok. 20%.

Ruszyła kolejna faza rozbudowy podkrakowskiej fabryki Wawel SA. W rozpoczętej inwestycji powierzchnia zakładu w Dobczycach powiększy się o 3300 m2 hali. Prace mają się zakończyć do wiosny 2011 r. W wyniku rozbudowy powstanie miejsce dla planowanych nowych linii technologicznych. Wartość kontraktu, jaki został podpisany z firmą Przedsiębiorstwo Budowlano-Produkcyjne Łęgprzem, opiewa na ponad 21,6 mln zł. Firma finansuje inwestycję ze środków własnych. Rozbudowa zwiększy moce produkcyjne zakładu o 20%.

- Potrzeby rynku są na tyle duże, że rozbudowa zakładu jest konieczna - mówi Dariusz Orłowski, prezes Wawel SA. - W I półroczu 2010 r. zwiększyliśmy sprzedaż aż o 23 % w porównaniu z ubiegłym rokiem, do 161,3 mln zł - dodaje.

Nowa inwestycja to kolejna tegoroczna faza rozbudowy zakładu w Dobczycach. Zakończona w sierpniu br. rozbudowa powiększyła magazyn wyrobów gotowych o ok. 3200 miejsc paletowych, magazyn opakowań o ok. 1000 stanowisk paletowych oraz halę produkcyjną o ok. 1100 m2. Prowadzona obecnie rozbudowa powiększy powierzchnię hali produkcyjnej o kolejne 3300 m2.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej