W Turawie też będzie galeria handlowa

2009-12-01 21:27
Turawa Park
Autor: Helical Poland Turawa Park

26 listopada 2009 roku wójt gminy Turawa wraz z kilkoma przedstawicielami władz miasta Opole, dyrektorami firm Skanska i Helical Poland wmurowali kamień węgielny pod budowę Turawa Park.

- Jestem bardzo zadowolony widząc tę inwestycję w trakcie budowy, stwierdził wójt gminy Turawa Waldemar Kampa, to ważny stymulator dla rozwoju Turawy i znacząca inwestycja w czasach spowolnienia gospodarczego w całej Europie.

Park Handlowy w Turawie, finansowany przez fundusz inwestycyjny Standard Life, powstanie na działce o powierzchni 15 hektarów w północno-wschodniej części Opola.  Częścią projektu, inwestorem którego jest Helical Poland, jest także budowa drogi łączącej szpital miejski z obwodnicą Opola. Na 41,000 m2 powierzchni obiektu powstanie ponad 70 lokali handlowych. Obiekt będzie miał 1600 miejsc parkingowych.

Projekt galerii jest autorstwa biura architektonicznego Czora&Czora. Budowę parku handlowego i lokalnych dróg, wraz z przedłużeniem ul. Witosa powierzono firmie Skanska.  Zarządzanie projektem - firmie Day&Jonshon. Wynajmem powierzchni zajmują się firmy Colliers International i Mallson.

Otwarcie parku handlowego dla klientów przewidywane jest w IV kwartale 2010 r. Całkowity koszt inwestycji to 75 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej