W Turawie też będzie galeria handlowa

2009-12-01 21:27
Turawa Park
Autor: Helical Poland Turawa Park

26 listopada 2009 roku wójt gminy Turawa wraz z kilkoma przedstawicielami władz miasta Opole, dyrektorami firm Skanska i Helical Poland wmurowali kamień węgielny pod budowę Turawa Park.

- Jestem bardzo zadowolony widząc tę inwestycję w trakcie budowy, stwierdził wójt gminy Turawa Waldemar Kampa, to ważny stymulator dla rozwoju Turawy i znacząca inwestycja w czasach spowolnienia gospodarczego w całej Europie.

Park Handlowy w Turawie, finansowany przez fundusz inwestycyjny Standard Life, powstanie na działce o powierzchni 15 hektarów w północno-wschodniej części Opola.  Częścią projektu, inwestorem którego jest Helical Poland, jest także budowa drogi łączącej szpital miejski z obwodnicą Opola. Na 41,000 m2 powierzchni obiektu powstanie ponad 70 lokali handlowych. Obiekt będzie miał 1600 miejsc parkingowych.

Projekt galerii jest autorstwa biura architektonicznego Czora&Czora. Budowę parku handlowego i lokalnych dróg, wraz z przedłużeniem ul. Witosa powierzono firmie Skanska.  Zarządzanie projektem - firmie Day&Jonshon. Wynajmem powierzchni zajmują się firmy Colliers International i Mallson.

Otwarcie parku handlowego dla klientów przewidywane jest w IV kwartale 2010 r. Całkowity koszt inwestycji to 75 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej