W Rzeszowie powstanie centrum handlowe za 400 mln zł

2007-05-22 19:06
Millenium Hall
Autor: brak danych

Największe w Rzeszowie i jedno z większych w Polsce centrów kulturalno-handlowych będzie nosiło nazwę Millenium Hall. Oprócz 180 sklepów centrum pomieści na powierzchni 89 tys. mkw. hotel ze 100 pokojami, kino z 7 salami, kręgielnię, salę bilardową, lodowisko, fitness z basenem, korty do squasha, restauracje, puby, teren zabaw dla dzieci, a nawet salę widowiskową na 4,5 tys. widzów. Do niedawna inwestycja nosiła oficjalną nazwę Galeria Nowe Miasto.

Centrum powstaje przy głównej ulicy handlowej Rzeszowa - Rejtana, na skrzyżowaniu z ulicami mjr Kopisto i Karowej.  Powierzchnia centrum wyniesie 89 tys. mkw. Z czego 62 tys, mkw. zajmie powierzchnia handlowa, 17 tys. mkw powierzchnia przeznaczona na funkcję kulturalno-rozrywkową. Według zapewnień inwestora, rzeszowskiej firmy Conres, w centrum handel będzie zaledwie częścią oferty obiektu. W Millenium Hall znajdzie się m.in. centrum hotelowo-biznesowe o powierzchni 10 tys. mkw. W jego skład wejdzie hotel jednej z europejskich sieci, centrum konferencyjnym z salą multimedialną (dla tysiąca osób) oraz Klub Biznesu. Centrum ma zapewnić ofertę dla całych rodzin. Główną częścią i siłą oferty kulturalno-rekreacyjnej Millenium Hall ma stać się sala widowiskowa - największa w Rzeszowie i jedna z największych w kraju.

Komercjalizacją powierzchni całego centrum zajmuje się firma DTZ działająca w sektorze rynku nieruchomości na całym świecie. Budowa rozpocznie się jesienią i potrwa do końca 2007 roku. Inwestora nie zraża fakt, że niebawem ma powstać po sąsiedzku centrum handlowo-rozrywkowo-konferencyjne Hotel Rzeszów. Wg. szacunków firmy DTZ mieszkańcy Rzeszowa do końca 2008 roku będą mieli do dyspozycji ponad 106 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni handlowej. Inwestor planuje również wybudować na 24-hektarowej działce w Tarnowie kompleks handlowy o powierzchni 85 tys. mkw. Firma Conres jest również zainteresowana rynkiem rumuńskim i ukraińskim.

We wrześniu 2006 roku Urząd Miasta w Rzeszowie wydał pozwolenie na budowę centrum. Wcześniej na działce, na której ma powstać obiekt trwała przebudowa ciepłociągu oraz próbne palowanie. Jesienią inwestor rozpocznie zasadnicze prace.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej