Veneda dla Łomży

2009-06-26 12:57
Galeria Veneda
Autor: Echo Investment

Galeria Veneda powstanie u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego w Łomży. Na powierzchni ok. 39 000 m2 rozmieszczonych będzie ok. 90 sklepów, a także hipermarket.

Rada Miasta Łomży zadecydowała o przyjęciu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Decyzja zapadła 24 czerwca br. Umożliwi to realizację planowanego przez Echo Investment centrum handlowego Galeria Veneda.

"Jestem bardzo zadowolony z decyzji Rady Miasta. Wyjątkowo długo czekaliśmy na zakończenie procesu planistycznego. Przyjęcie Miejscowego Planu oznacza rozpoczęcie przygotowań do realizacji - od lat oczekiwanego przez mieszkańców pierwszego w tym mieście centrum handlowego nowej generacji. Pozytywny wynik sesji to również oznaka otwartości i proinwestycyjnej polityki Prezydenta i Rady Miasta. Jestem przekonany, że realizacja Galerii Veneda istotnie przyczyni się do rozwoju Łomży i umocni jej rolę ważnego ośrodka regionalnego." - komentuje Dariusz Anisiewicz, architekt i project manager z Echo Investment.

Klienci centrum będą mieli do dyspozycji sklepy rozmieszczone na powierzchni 39 000 m2 oraz ponad 600 miejsc parkingowych. Koncepcja architektoniczna powstała w warszawskiej pracownia projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kw. 2010 r., a zakończenie realizacji na IV kwartał 2011 r.
Koszt budowy Galerii Veneda oszacowano na ok. 120 mln zł, z czego 14 mln PLN to kwota, jaką spółka zainwestuje w przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie centrum. Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni handlowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej