Veneda dla Łomży

2009-06-26 12:57
Galeria Veneda
Autor: Echo Investment

Galeria Veneda powstanie u zbiegu ulic Zawadzkiej i Sikorskiego w Łomży. Na powierzchni ok. 39 000 m2 rozmieszczonych będzie ok. 90 sklepów, a także hipermarket.

Rada Miasta Łomży zadecydowała o przyjęciu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Decyzja zapadła 24 czerwca br. Umożliwi to realizację planowanego przez Echo Investment centrum handlowego Galeria Veneda.

"Jestem bardzo zadowolony z decyzji Rady Miasta. Wyjątkowo długo czekaliśmy na zakończenie procesu planistycznego. Przyjęcie Miejscowego Planu oznacza rozpoczęcie przygotowań do realizacji - od lat oczekiwanego przez mieszkańców pierwszego w tym mieście centrum handlowego nowej generacji. Pozytywny wynik sesji to również oznaka otwartości i proinwestycyjnej polityki Prezydenta i Rady Miasta. Jestem przekonany, że realizacja Galerii Veneda istotnie przyczyni się do rozwoju Łomży i umocni jej rolę ważnego ośrodka regionalnego." - komentuje Dariusz Anisiewicz, architekt i project manager z Echo Investment.

Klienci centrum będą mieli do dyspozycji sklepy rozmieszczone na powierzchni 39 000 m2 oraz ponad 600 miejsc parkingowych. Koncepcja architektoniczna powstała w warszawskiej pracownia projektowej Mąka Sojka Architekci we współpracy z zespołem architektów Echo Investment. Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest na II kw. 2010 r., a zakończenie realizacji na IV kwartał 2011 r.
Koszt budowy Galerii Veneda oszacowano na ok. 120 mln zł, z czego 14 mln PLN to kwota, jaką spółka zainwestuje w przebudowę układu komunikacyjnego w rejonie centrum. Obecnie prowadzone są rozmowy z potencjalnymi najemcami powierzchni handlowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej