Łużycka Office Park już gotowy

2008-07-17 15:10
luzycka
Autor: brak danych

Oficjalne otwarcie jednego z pięciu biurowców w Łużycka Office Park odbyło się pod koniec lutego 2008 roku. W uroczystości wzięli udział Prezydent Miasta Gdyni, Arcybiskup Metropolita Gdański Tadeusz Gocławski oraz prezesi Grupy Allcon.

Kompleks Łużycka Office Park mieści się w Gdyni przy ulicy Łużyckiej 6. Jest to pierwsza inwestycja w Trójmieście, która skupia w jednym miejscu pięć biurowców klasy A. Budowa pierwszego budynku zajęła ponad rok, kolejny zostanie oddany za pół roku. Zakończenie całej inwestycji planowane jest na grudzień 2009 roku.

Pięciokondygnacyjne budynki o łącznej powierzchni ok. 33.500 m2 przeznaczone są pod wynajem na biura, a lokale na parterze zostaną wynajęte pod działalność handlowo-usługową. W każdym biurowcu będzie podziemny garaż na około 90 miejsc postojowych, ponadto będą również parkingi naziemne. W sumie w całym kompleksie będzie ponad 650 miejsc postojowych.
Elewacje wykonane ze szkła zapewniają jasną i dobrze doświetloną przestrzeń biurową oraz niezwykłe widoki. Od strony wschodniej, widok z górnych okien  rozpościera się  na oddalony o 2 km Bałtyk, a od strony zachodniej zalesione wzgórza morenowe. Atuty kompleksu będą podkreślone również nocą dzięki barwnej iluminacji lodowej najwyższych kondygnacji. Łużycka Office Park ma również dobre połączenie z centrum Gdyni, obwodnicą oraz lotniskiem a także bezpośredni dostęp do środków komunikacji miejskiej.
Inwestorem i generalnym wykonawcą są firmy grupy Allcon o ponad 17-letnim doświadczeniu, rozpoznawanej dzięki solidnej i profesjonalnej realizacji kontraktów. Projekt Łużycka Office Park wykonał warszawski oddział międzynarodowej firmy architektonicznej Aedas CE, która zrealizowała między innymi projekt drugiego etapu Poleczki Busines Park w Warszawie. Agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni w tym kompleksie jest firma doradcza King Sturge.

marzec 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej