UTC Aerospace Systems buduje centrum badawczo-rozwojowe we Wrocławiu

2012-11-07 0:09
Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems
Autor: UTC Aerospace Systems Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu

UTC Aerospace Systems rozpoczęło budowę nowego centrum badawczo-rozwojowego we Wrocławiu. W kompleksie badawczym, który będzie składał się z dwóch budynków - biurowca i hali testowej, inżynierowie będą projektować i ulepszać komponenty mechaniczne i systemy wykorzystywane w lotnictwie. Zakończenie budowy inwestycji we Wrocławiu planowane jest pod koniec 2013 roku.

Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems
Autor: UTC Aerospace Systems Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems - wizualizacja projektu. Na pierwszym planie budynek biurowy, z tyłu - hala testowa. Projekt autorstwa PKI PREDOM

Inżynieryjne Centrum Badawczo-Rozwojowe UTC Aerospace Systems we Wrocławiu

W ramach realizacji nowego centrum badawczo-rozwojowego we Wrocławiu zostanie wybudowany budynek biurowy o powierzchni 4000 mkw. oraz hala testowa o powierzchni 1000 mkw. Inwestycja powstaje przy ul. Bierutowskiej na Psim Polu, na terenie dawnych zakładów PZL-Wrocław (Hydral). W obiekcie realizowane będą zadania związane z projektowaniem komponentów mechanicznych i systemów wykorzystywanych w przemyśle lotniczym.

W październiku 2012 roku wmurowano akt erekcyjny pod budowę Inżynieryjnego Centrum Badawczo-Rozwojowego UTC Aerospace Systems. Zakończenie prac i oddanie do użytku inwestycji we Wrocławiu planowane jest w listopadzie 2013 roku.

Generalnym wykonawcą kompleksu badawczo-rozwojowego jest Firma Budowlana Marek Antczak. Projekt budynku przygotowała pracownia PKI PREDOM.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej