Tulipan House stanie na Mokotowie

2007-05-22 13:24
Tulipan House
Autor: brak danych

Debiutujący na warszawskim rynku deweloper-Slough Estates przygotowuje się do budowy Tulipan House. Pod koniec 2006 roku inwestor podpisał umowę na realizację obiektu z firmą Hochtief Polska Oddział Budokor.

Slough Estates International to firma inwestycyjna i deweloperska, działająca w sektorze nieruchomości. Do tej pory funkcjonowała w Wielkiej Brytanii, Europie kontynentalnej oraz w Stanach Zjednoczonych. Od dziewięciu miesięcy jest obecna także w Polsce.

Biurowiec o nazwie Tulipan House powstanie na warszawskim Mokotowie przy ulicy Domaniewskiej 50. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę obiektu odbyło się 26 kwietania 2007 roku. Budynek ma zwracać uwagę swym nowoczesnym wyglądem. Elewacja zostanie wykonana z piaskowca, trawertynu i szkła. Obiekt został zaprojektowany na planie kielicha kwiatu-stąd nazwa. Biurowiec będzie oferował 17,8 tys. mkw. powierzchni biurowej najwyższej klasy na czterech kondygnacjach. Brak wewnętrznych kolumn pozwoli na efektywną aranżację zarówno powierzchni w opcji open space, jak i w przypadku podziału na pokoje. Atrium o wysokości 14 metrów będzie pełniło funkcję spotkań i miejsca odpoczynku. Pod budynkiem przewidziano parking podziemny. Tulipan House został zaprojektowany w pracowni E&L Architects. Generalnym wykonawcą budynku została firma Hochtief Polska Oddział Budokor.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej