Trwa budowa biurowca Equator II. Podpisanie pierwszej umowy przed-najmu.

2011-01-10 9:53

Trwa budowa biurowca Equator II (21 000 mkw.), drugiej fazy warszawskiego kompleksu biurowego Equator. Obecnie rozpoczęto budowę dziewiątego piętra wieżowca.

Martin Prokes, reprezentujący Grupę Karimpol poinformował:
“Kilka miesięcy temu podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu budowy Equatora II bez zawartej umowy przed-najmu. Ten jakże rzadko występujący na rynku warszawskim, a także regionalnym rynku Europy Środkowo-Wschodniej, precedens pokazuje nasze rosnące zaufanie w poprawę kondycji rynku w 2011 roku i dalej. Obecnie zawarliśmy pierwszą umowę przednajmu na 6000 mkw, co dowodzi, że nasze przewidywania co do rynku biurowego były jak najbardziej prawidłowe.”

Ewelina Kałużna, Associate Director w Jones Lang LaSalle - wyłącznym doradcy ds. wynajmu powierzchni komercyjnej, dodała: „Z powodu światowego kryzysu finansowego, podaż nowych biurowców na warszawskim rynku nieruchomości była ograniczona. Większość inwestycji, które były planowane do oddania w latach 2010-2011, została wstrzymana przez banki, niechętne do udzielania finansowania. Pomimo tego, Karimpol podjął decyzję o rozpoczęciu budowy Equatora II. Dzisiaj trwa budowa inwestycji (w budowie jest 9-te piętro) z gwarantowanym terminem oddania budynku w październiku 2011 roku. Na dzień dzisiejszy Equator II oferuje na wynajem około 15.000 mkw powierzchni i jestem pewna, że budynek będzie w pełni wynajęty jeszcze przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Poczekamy i zobaczmy czy przyszłość jeszcze raz potwierdzi, że optymistyczne nastawienie do polepszającej się kondycji rynkowej popłaca.”

Equator II będzie oferował 21 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej klasy A na 12 kondygnacjach. Układ piętra pozwoli na elastyczną i efektywną aranżację biura w opcji otwartej przestrzeni lub z podziałem na moduły, czy kombinacji obu. Pozostała powierzchnia na parterze będzie mogła zostać wykorzystana na potrzeby salonu wystawowego, sklepu, czy biura. Na potrzeby najemców będzie dostępny parking podziemny (4-podziemne kondygnacje) z ok. 250 miejscami parkingowymi. Lokalizacja Equator II w Al. Jerozolimskich w Warszawie, zapewni dostęp do transportu publicznego (autobusów, tramwajów, pociągu), lotniska, galerii handlowych i innych obiektów użyteczności publicznej.
Equator II jest realizowany przez Zenith Real, spółkę zależną od Grupy Karimpol Polska. Oddział z siedzibą w Warszawie nadzoruje projektowanie i budowę Equator II oraz zarządza wynajmem i innymi operacjami dotyczącymi klientów.
Pierwsi najemcy powinni wprowadzić się w październiku 2011 roku. Generalnym wykonawcą obiektu jest PORR Polska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej