Towarowa Towers w Warszawie. Dwie wieże na Woli odsłaniają elewacje. W środku mieszkania i usługi

2024-01-23 16:55

Trwa budowa Towarowa Towers w Warszawie. W gęstym skupisku biurowców na Woli powstają dwie bliźniacze wieże mieszkalne. Z okolic ronda Daszyńskiego można już podziwiać odsłaniające się, ciekawe elewacje. Kiedy koniec budowy Towarowa Towers od Asbud Group?

Spis treści

  1. Towarowa Towers w Warszawie – co to za inwestycja?
  2. Towarowa Towers – mieszkania pośród biurowców

Towarowa Towers w Warszawie – co to za inwestycja?

Towarowa Towers w Warszawie to inwestycja mieszkaniowa Asbud Group, realizowana przez firmę Hochtief Polska S.A. według projektu pracowni FS&P Arcus Sp. z o.o. W ramach inwestycji powstają dwa 95-metrowe (105 m z częścią techniczną) wieżowce mieszkalne przy ul. Prostej w Warszawie, niedaleko ronda Daszyńskiego. Obok wież znajdą się trzy niższe apartamentowce, które powstaną w późniejszym etapie.

Sekrety warszawskiego metra. Jak powstało i jak się rozwinie?

Inwestycja wystartowała w 2021 r. Obie 29-kondygnacyjne wieże osiągnęły docelową wysokość w maju 2023 r. Obecnie trwa odsłanianie elewacji, co można zobaczyć na zdjęciach. Zakończenie budowy ma nastąpić w III kwartale 2024 r.

Towarowa Towers – mieszkania pośród biurowców

Towarowa Towers to inwestycja nietypowa dla tej części miasta, gdyż wieże mieszkalne powstają w samym środku jednego z największych w stolicy skupisk biurowców. Dużym plusem jest fakt, że zagłębie biurowe przy rondzie Daszyńskiego jest znakomicie skomunikowane – dojeżdża tu metro M2, a także tramwaje oraz autobusy. W przyszłości w pobliżu ma też przebiegać 4. linia metra. Co więcej, do ścisłego centrum jest stąd tak blisko, że można się tam wybrać spacerem.

W ramach całej inwestycji Towarowa Towers powstanie łącznie około 900 mieszkań o zróżnicowanych metrażach i układach pomieszczeń.Mają one mieć od 1 do 4 pokoi, a większość mieszkań wyposażona będzie w balkony lub loggie. Z kolei w parterach przewidziano lokale usługowe. W niższych budynkach, planowanych w późniejszym etapie, mają znaleźć się mieszkania o podwyższonym standardzie. Nie lada gratką dla mieszkańców wież będzie zewnętrzny taras o powierzchni ok. 900 m2, na którym pojawi się nieco zieleni. W ramach inwestycji powstanie także zielony skwer z oczkiem wodnym.

Warto przypomnieć, że nie będzie to jedyna nowa inwestycja mieszkaniowa w tej okolicy. Budynki mieszkalne planowane są bowiem także w ramach powstającej po sąsiedzku inwestycji Towarowa 22.

QUIZ. 10 niby prostych pytań o bloki z wielkiej płyty. Na którym polegniesz?

Pytanie 1 z 10
Najwięcej bloków z wielkiej płyty powstało w Polsce...
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej