Totalbud wybuduje biurowiec Witosa Point

2016-12-30 11:25
 Biurowiec Witosa Point
Autor: 4AM Architekci Biurowiec Witosa Point powstanie u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego na warszawskim Mokotowie

Budynek powstanie u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego na warszawskim Mokotowie. Inwestor, Todan Development, wybuduje obiekt na czterech działkach o łącznej powierzchni 2615 m². Projekt biurowca powstał w pracowni 4am Architekci.

Witosa Point osiągnie wysokość 21,8 m. Będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych oraz dwie podziemne, na których znajdzie się garaż ze 112 miejscami parkingowymi. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 9257 m². Typowa kondygnacja open space pomieści około 140 pracowników.

Wejście do budynku zaplanowano od skrzyżowania Alei Wincentego Witosa i ulicy Idzikowskiego. W tej części budynek będzie miał charakterystyczne podcięcie od spodu, które je odpowiednio wyeksponuje.

Bryła budynku wpisuje się w obrys działki kształtem przypominającym formą żagiel”– mówi architekt Arkadiusz Wróblewski z pracowni 4am Architekci. Elewacja budynku po stronie zachodniej, osiągnie szerokość ponad 27 m i będzie się zwężała się ku części północno-wschodniej do ok. 6 m.

W obiekcie na części dwóch pierwszych kondygnacji zaprojektowano powierzchnie handlowo-usługowe. Na poziomie lobby znajdą się pomieszczenia wypoczynkowe dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Będą one wyposażone w niezbędne urządzenia i meble.

Aktualnie na budowie ruszyły roboty fundamentowe. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na luty 2018 roku.

Biurowiec Witosa Point
Autor: 4AM Architekci Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Totalbud
Biurowiec Witosa Point
Autor: 4AM Architekci Inwestor Todan Development zaplanował oddanie budynku do użytkowania na luty 2018

Nazwa inwestycji: Witosa Point
Lokalizacja: Warszawa, zbieg ulic Idzikowskiego i Sobieskiego
Funkcja: biurowa
Inwestor: Todan Development sp. z o. o. Idzikowskiego Investment s.k.a.
Generalny wykonawca: Totalbud Sp. z o.o.
Projektant: 4am Architekci
Powierzchnia użytkowa: 9257 m²
Powierzchnia zabudowy: 1273 m²
Liczba kondygnacji: 6
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2106
Zakończenie budowy: luty 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej