Totalbud wybuduje biurowiec Witosa Point

2016-12-30 11:25
 Biurowiec Witosa Point
Autor: 4AM Architekci Biurowiec Witosa Point powstanie u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego na warszawskim Mokotowie

Budynek powstanie u zbiegu ulic Idzikowskiego i Sobieskiego na warszawskim Mokotowie. Inwestor, Todan Development, wybuduje obiekt na czterech działkach o łącznej powierzchni 2615 m². Projekt biurowca powstał w pracowni 4am Architekci.

Witosa Point osiągnie wysokość 21,8 m. Będzie miał 6 kondygnacji nadziemnych oraz dwie podziemne, na których znajdzie się garaż ze 112 miejscami parkingowymi. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie 9257 m². Typowa kondygnacja open space pomieści około 140 pracowników.

Wejście do budynku zaplanowano od skrzyżowania Alei Wincentego Witosa i ulicy Idzikowskiego. W tej części budynek będzie miał charakterystyczne podcięcie od spodu, które je odpowiednio wyeksponuje.

Bryła budynku wpisuje się w obrys działki kształtem przypominającym formą żagiel”– mówi architekt Arkadiusz Wróblewski z pracowni 4am Architekci. Elewacja budynku po stronie zachodniej, osiągnie szerokość ponad 27 m i będzie się zwężała się ku części północno-wschodniej do ok. 6 m.

W obiekcie na części dwóch pierwszych kondygnacji zaprojektowano powierzchnie handlowo-usługowe. Na poziomie lobby znajdą się pomieszczenia wypoczynkowe dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących. Będą one wyposażone w niezbędne urządzenia i meble.

Aktualnie na budowie ruszyły roboty fundamentowe. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Uzyskanie pozwolenia na użytkowanie zaplanowano na luty 2018 roku.

Biurowiec Witosa Point
Autor: 4AM Architekci Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Totalbud
Biurowiec Witosa Point
Autor: 4AM Architekci Inwestor Todan Development zaplanował oddanie budynku do użytkowania na luty 2018

Nazwa inwestycji: Witosa Point
Lokalizacja: Warszawa, zbieg ulic Idzikowskiego i Sobieskiego
Funkcja: biurowa
Inwestor: Todan Development sp. z o. o. Idzikowskiego Investment s.k.a.
Generalny wykonawca: Totalbud Sp. z o.o.
Projektant: 4am Architekci
Powierzchnia użytkowa: 9257 m²
Powierzchnia zabudowy: 1273 m²
Liczba kondygnacji: 6
Rozpoczęcie budowy: IV kwartał 2106
Zakończenie budowy: luty 2018

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej